Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як збирати яблука

Як збирати яблука

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як збирати яблука

Якщо задуматися про те, які фрукти найбільш доступні і повсюдно поширені на території нашої країни, першими на розум прийдуть саме яблука. Вони ростуть практично у всіх кліматичних поясах, невибагливі і чудово зберігаються.
Здавалося б, на перший погляд особливих премудростей в тому, як збирати яблука, немає, але якщо врахувати, що від якості збору залежить термін їх перспективного зберігання яблук , дізнатися ці правила буде не зайвим.

Що слід враховувати


В першу чергу сортову приналежність самих дерев, так як перед тим як збирати яблука, необхідно дочекатися їх визрівання. В іншому випадку вони будуть дуже кислими, а також не підійдуть для тривалого зберігання. Але і перетримувати плоди на гілках також не варто, вони можуть почати псуватися.
Не менш важливий підготовчий процес до самих зборів, так як висота дерев може бути різною і тому далеко не завжди можна дістатися до яблук без спеціальних пристосувань.
Як збирати яблука

Як збирати яблука


Починають збирати плоди з нижніх гілок, що дозволяє відкрити огляд і доступ до урожаю, висить вище. Вручну до нього добратися буде більш проблематично.
Як збирати яблука

Існує два спобличчя того, як зібрати яблука: за допомогою сходів і використовуючи спеціальне пристосування, схоже на нерозкритий бутон квітки пелюстками вгору, що закріплюється на довгому жердині.
Як збирати яблука

Народні умільці при відсутності такого примудряються робити збірник з обрізаних пластикових пляшок, але вони повинні бути для цього достатньо жорсткими.
Як збирати яблука

Другий спосіб краще, так як повністю безпечний для того, хто займається збором врожаю. Також подібна методика дозволяє дістатися до самих далеко зростаючих плодів і зняти, не пошкосмши плодоніжки. Для цього яблуко поміщається в центр збірки, а його плодоніжка просовується між гранями наявних у збірнику прорізів. Один рух рукою по колу - і яблуко відривається від гілки і залишається в чаші збірника. Вийняти яблуко з нього можна, нахиливши збірник вниз.

Як зберігати врожай


Розібравшись з тим, як збирати яблука, залишається лише грамотно їх зберегти.
Яблука зберігають у прохолодному затемненому місці, ідеальний для цього льох з плюсовою температурою.
Яблука бажано викласти в один шар на рівну поверхню, стежачи за тим, щоб плодоніжки не стосувалися сусідніх плодів і не проколювали їх. Періодично яблука потрібно оглядати, своєчасно видаляючи плоди, які почали псуватися. Це допоможе зберегти решту урожаю.