Корисні поради
на всі випадки життя
» » Заготовки з малини

Заготовки з малини

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Заготовки з малини

Літо настільки швидкоплинний, що скористатися її дарами лише протягом дуже короткого проміжку часу, проте зробити це можна більш ніж різноманітними способами і заготовки з малини тут - не виняток. Для багатьох малина на зиму - це тільки лікувальний варення, але це далеко не єдиний варіант її використання. Більш того, навіть варення можна приготувати кількома способами.

Малина у власному соку


Заготовки з малини

Для першого рецепта необхідно взяти малину і цукор у співвідношенні 4 частин ягід і 1 частини цукру, ягоди вимити, трохи просушити на паперових серветках і пересипати цукром. Найкраще робити це на ніч і тоді соку малина дасть достатньо багато для того, щоб заготовка вийшла смачною.
Після цього ягода разом з соком висипається в попередньо стерилізовані банки і на чверть години ставиться на водяну баню, після чого закочується.
Цей рецепт заготівлі дозволяє зберігати малину і в холодильнику, але тоді цукру треба брати таку ж кількість, як і ягоди, а також додавати в банку сік лимона, який буде виступати природним консервантом.

Варення з малини


Заготовки з малини

Воно вариться також, як і варення з будь-яких інших ягід, по рецепту варення «п'ятихвилинки». Пропорції цукру і ягід беруться один до одного, сироп варити не потрібно, достатньо того соку, який виділиться з малини при контакті з цукром.
Секрет заготовки з малини в тому, що варення вариться в три прийоми: доводиться до кипіння, остуджується, через кілька годин знову проварюється і так три рази. Можна закатати варення в банки або ж зберігати його в холодильнику.

Джем з малини


Заготовки з малини

Слід розуміти, що у малинового джему не буде такої однорідної структури, як, наприклад, у джемів з персиків або цитрусових. Виною в цьому кісточки, від яких в ягоді нікуди не дітися. Але смак у джему від цього виходить нітрохи не гірше.
Готується він у такий спосіб: кілограм ягоди необхідно засипати половиною кілограма цукру на ніч, потім відстояний сік злити, додати до нього цукор, що залишився і зварити сироп. Готовим сиропом залити ягоди, довести до кипіння і закатати в банки.

Компот з малини


Заготовки з малини

Його можна варити як у чистому вигляді, так і в комбінації з іншими ягодами. Більше того, є думка, що другий варіант заготівлі з малини більш кращий, так як в чистому вигляді без додавання кислоти вона занадто нейтральна за смаком.
Тому для отримання ароматної компоту можна взяти склянку малини, аналогічну кількість червоної смородини, зварити сироп з двох літрів води і 05 кг цукру і залити ними ягоду в трилітровій банці. Такий компот гарантовано простоїть всю зиму і буде смачним і ароматним.