Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як обрізати виноград влітку

Як обрізати виноград влітку

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як обрізати виноград влітку

Виноград належить до тих культур, які потребують регулярної обрізки. Якщо її не виробляти, то вся сила лози буде йти на її зростання, а не на формування врожаю та його подальше зростання.
Тому багато садівники воліють розібратися з тим, як обрізати виноград влітку, вважаючи, що в цьому випадку біля кущів залишиться достатня кількість часу на те, щоб запастися поживними речовинами і сформувати сплячі бруньки.

Навіщо необхідно обрізати виноград


Крім того, що дана процедура сприяє збільшенню майбутнього врожаю, грамотна обрізка винограду влітку спрощує сам процес догляду за кущами. І це незалежно від того, чи йдеться про кущах першого року життя, які буде простіше укрити, або ж про кущах, вже успішно плодоносних, обрізка яких допоможе надати їм форму.

Коли проводиться обрізка винограду влітку


Тут слід відштовхуватися не від конкретного часового періоду, а від моменту збирання врожаю або природного листопаду, який у кожному регіоні починається в свій час. Тому поняття «літній період» є досить умовним і обрізку можна проводити як в кінці серпня, так і у вересні, все відштовхується від кліматичних умов.
Також проводять обрізку винограду в літній період в момент формування виноградних грон, коли лозу пасинкують за тим же принципом, що і культури томатів, видаляючи зайві пасинки. Вважати цей момент повноцінної обрізанням було б не дуже правильно, так як пасинки видаляються вручну, без використання секатора, і на загальний вигляд лози це не впливає. Цей метод допомагає зберегти поживні речовини в лозі і запобігти їх витрачання даремно, а також відкриває приплив сонячних променів до визревающим гроздям.

Як провести обрізку грамотно


Перед тим як обрізати виноград влітку після збору врожаю, слід визначити, які частини лози підлягають видаленню. Обрізаються в даному випадку втечі, вже дали врожай, висохлі або ж навпаки, надмірно товсті.
Якщо говорити про кущах, плодоносних перший рік, то тут обрізають в тому числі і ті гілки, на яких присутні грона, залишаючи в кращому випадку одну і найменшу. Інакше кущ надірветься і наступного врожаю можна буде очікувати не раніше ніж через кілька років, так що обрізка винограду влітку може сприяти реалізації відразу декількох завдань.
Обрізають виноград за допомогою добре відточених інструментів, щоб травмувати лозу мінімально. Якого-небудь додаткового догляду обрізана частина лози не вимагає.