Корисні поради
на всі випадки життя
» » Рецепти заготовок з червоної смородини

Рецепти заготовок з червоної смородини

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Рецепти заготовок з червоної смородини

Смородина незалежно від її сорту і кольору є справжнім джерелом вітамінів і мінералів, які в зимову пору стануть підмогою для організму, особливо якщо їх грамотно зберегти.
Рецепти заготовок з червоної смородини різноманітні і відрізняються як за ступенем складності, таки по кінцевому результату. Розглядати їх простіше, групуючи за ознакою максимальної збереження корисних речовин.
Рецепти заготовок з червоної смородини

Червона смородина в заготовках


Червона смородина в заготовках після термообробки втрачає велику частину вітамінів, незалежно від того, які рецепти з червоної смородини втілюються в життя.
Рецепти заготовок з червоної смородини

Чудово втамовує спрагу і нагадає про літо смородиновий компот, для отримання якого ягоду разом з гілками необхідно залити водою у великому тазі, кілька разів промити, позбавляючи від листя та іншого сміття, а потім укласти в заздалегідь ретельно промиті банки ємністю три літри так, щоб ягода займала не менше третини вільного простору. Одночасно з цим необхідно поставити кип'ятитися сироп, який виходить при додаванні 05 кг цукру на 3 літри води. Коли він закипить, залишиться залити смородину сиропом і закатати попередньо стерилізованими кришками.

Смородина більш корисна, прекрасно підходить для десертів


Варення зі смородини - не самий кращий варіант, так як при нагріванні велика частина вітамінів випаровуються. Тому набагато корисніше смородина терта з цукром. В скляних банках у холодильнику вона прекрасно зберігається і без закочування.
Рецепти заготовок з червоної смородини

Приготувати її можна двома способами: ледачим і трудомістким. У першому досить обібрати ягоду від гілок, прокрутити на м'ясорубці, після чого змішати з цукром у пропорції 1 до 1.
У другому отриману масу необхідно попередньо перетерти через сито, позбавляючи від насіння і макухи. Такий смородиновий джем буде танути в роті.

Сама вітамінна смородина


А для того, щоб зберегти всі її властивості, варто звернути увагу на рецепти заготовок з червоної смородини, по яких не потрібно ні термообробка, ні додавання цукру. Такою стане заморожена смородина, але не в чистому вигляді, а у формі того самого протертого джему, який описаний вище, але без цукру.
Рецепти заготовок з червоної смородини

Його можна заморожувати у контейнерах або пакетах з кліпсами, а взимку розводити водою, отримуючи вітамінний напій, або додавати в будь-які страви, починаючи від каш і закінчуючи десертами з сиром.
Краще порційна заморозка, так як після розморожування ягоду необхідно вжити в їжу відразу.