Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як накрохмалити в'язані чоботи

Як накрохмалити в'язані чоботи

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як накрохмалити в'язані чоботи

В'язані чоботи - писк моди останніх декількох сезонів. Вони оригінально виглядають і зручні у спекотну походу, коли найтонше мереживо пропускає повітря і дозволяє ногам дихати.
Проте догляд за чобітьми повинен бути дбайливим, інакше великий ризик того, що вони швидко втратять зовнішній вигляд. Сприяють цьому у тому числі прання та чищення, після яких виникає питання про те, як накрохмалити в'язані чоботи.

Навіщо крохмалити чоботи


Це єдиний спосіб надати чобіт форму, так як в процесі крохмаль, розчиняючись у воді, проникає в кожну клітинку вироби, а після висихання кристалізується і надає тканині бажаний вид.
За своєю ступеня інтенсивності накрахмаливание має відмінності, що залежать від кількості доданого сухої речовини. При м'якій ступеня чоботи відновлять свою форму, але залишаться гнучкими на дотик, тоді як при жорсткій ступеня чоботи збережуть той вигляд, який їм буде надано в процесі, і не будуть гнутися взагалі. Зазвичай велика кількість крохмалю використовується для моделей з вільним халявою.

Як накрохмалити в'язані чоботи білого кольору


Для цього необхідно на літр води взяти 3 чайні ложки крохмалю. Розвести їх у невеликій кількості холодної води, ретельно розмішати, після чого вилити рідкий крохмаль у киплячу воду, кілька хвилин прокип'ятити, заваривши своєрідний клейстер, після чого трохи почекати, поки розчин охолоне, після чого занурити в нього чоботи на 10 хвилин.
Перед тим, як накрохмалити в'язані чоботи, їх необхідно очистити від бруду. Вийнявши взуття з крохмалю, залишається тільки дбайливо віджати її і висушити, надавши бажану форму. Іноді можна побачити рекомендації після висихання пропрасувати чоботи, але це не дуже зручно. Крім того, якщо вони були розправлені до моменту сушіння добре, то як така необхідність прасування виробу відпадає.

Особливість процесу з чобітьми чорного кольору


Так як крохмаль залишає на тканині світлі розлучення, використовувати його для чобітків чорного або іншого темного відтінку не можна. В цьому випадку для додання взуття форми використовується желатин, який замочується у холодній воді з розрахунку столової ложки на 200 г, після розбухання суміш занурюється в гарячу, але не киплячу воду такого ж об'єму і по мірі розчинення желатину та його проціджування повторюється весь той процес, що описаний вище.
З таким же успіхом можна використовувати желатин і для світлої взуття, так як він тримається на ній довше, ніж крохмаль, який має властивість обсипатися.
Якщо ж крохмалити чоботи немає часу, має сенс придбати готові спреї, які сьогодні можна знайти на прилавках магазинів, що пропонують засоби по догляду за взуттям. Вони справляються з цим завданням не гірше, ніж крохмаль, правда і коштують не дешево.