Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як садити шпинат

Як садити шпинат

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як садити шпинат

При всій популярності листової зелені шпинат викликає неоднозначне ставлення у тих садівників, які ще не урізноманітнили свій раціон його зеленню. Багато в чому воно обумовлене тим, що не всі знають, як садити шпинат і як вживати його соковиту і дуже корисну зелень, яка хороша в будь-який час року.
Повною мірою зберігає шпинат всі свої корисні властивості і в замороженому вигляді, а враховуючи його невибагливість у відході, виростити його зможуть усі бажаючі.

Як вибрати місце для посадки шпинату


Для даної культури грунт повинен бути родючим і не надмірно кислий тому бажано садити шпинат там, де раніше були внесені органічні добрива і не дуже волого.
Особливих складнощів з посадкою немає, тому що його, як і іншу садову зелень, на розсаду не вирощують.
Іноді рекомендують висаджувати шпинат не в якості самостійних грядок, а в міжряддях інших культур. Подібний спосіб посадки шпинат захищає від вітру і дозволяє після його збирання дати іншій культурі додаткове добриво.
Як садити шпинат

Посадка шпинату


Садять шпинат після того, як земля відтане і знизиться ризик заморозків. Найчастіше це відбувається в травні, але багато що залежить від кліматичних умов смуги вирощування і суворості зими. У південній частині країни можна садити шпинат у квітні, а в північній можливо, доведеться чекати кінця травня.
Зазвичай насіння шпинату не попередньо замочують, а відразу занурюють у землю, але якщо хочеться прискорити схожість, можна занурити їх на кілька годин в розчин епіне або іншого подібного препарату після чого просушити, а потім вже висаджувати. Сушать насіння для того, щоб вони не злипалися.
Частота посадки повинна бути такою, щоб у міжряддях залишалося достатньо місця для розростання кущів. Надмірно поглиблювати насіння не слід, інакше вони будуть дуже довго сходити.
В частині періодичності того, як садити шпинат, то якщо хочеться отримувати зелень на протязі всього сезону, то посадку потрібно здійснювати з інтервалом у кілька тижнів неодноразово.
Як садити шпинат

Догляд


Поливати шпинат слід щоденно, щоб підтримувати в ґрунті однаковий рівень вологості.
Підгодовувати його можна мінеральними добривами при посадці і ще до моменту сходів, а от після цього додавати добрива, особливо органічні, у грунт не варто, це може негативно відбитися на смакових якостях зелені. Це стосується і фосфорних добрив, які можуть призвести до передчасного викиданню рослиною стрілок.