Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як садити броколі

Як садити броколі

Додано: 01.09.14
Рубрика: Сад і город
Як садити броколі

Серед численних сортів капусти, доступних сучасним любителям овочів, особливої згадки заслуговує брокколі, так як вона має не тільки чудовими смаковими властивостями, але і є джерелом вітамінно-мінеральних речовин.
Є думка, що вона також може профілактувати онкологічні захворювання, ну а в дієтичному харчуванні просто незамінна.
Але для того щоб насолодитися її смаком, зовсім не обов'язково йти в магазин. Достатньо лише розібратися з тим, як садити брокколі, тим більше що вона чудово культивується на дачних ділянках.

Як садити розсаду брокколі


Її вирощують стандартним способом, приступаючи до посадки ще в кінці весни. Для цього спершу насіння замочують в гарячій воді на чверть години, а потім поміщають в розчин стимулюючого зростання хімічного препарату, придбати який можна в будь-якому магазині, що спеціалізується на продажу товарів для садівників і городників.
Ці дії прискорять темпи проростання насіння, які необхідно помістити в грунт не більш ніж на 1.5 см в глибину, а зверху до перших сходів прикрити ящик плівкою, створивши термічний ефект. Через півтора чи два місяці від моменту посадки зростуть сходи, на яких буде не менше 4-5 листів і тоді варто задуматися про те, як садити брокколі в грунт.

Як садити брокколі в грунт


Здійснюється вона в той момент, коли гарантовано минає загроза заморозків, тому даний період в кожному регіоні свій, але умовно його можна позначити травнем місяцем. В лунку перед посадкою необхідно додати мінеральні добрива, не перестаратися з їх кількістю.
На кожну лунку досить столової ложки без верху, але їх необхідно присипати землею, щоб вони не контактували з корінням розсади. Ділянку для посадки не повинна бути дуже затіненим, інакше капуста просто не зав'яжеться.

Догляд за капустою брокколі


Як і будь-яка інша культура брокколі потребує поливу. Воду брокколі любить, але заливати її також не слід. Після поливу грунт бажано мульчувати, це сприятиме збереженню вологи.
Якщо при посадці вносилися азотно-фосфорні добрива, то в процесі росту не завадить двічі підгодувати капусту органікою. Але для цього розсада повинна вкоренитися і звикнути до нового місця, тому першу підгодівлю здійснюють не раніше ніж через три тижні після висадки розсади в грунт.
Повторити її можна буде через пару тижнів. Але навіть при правильному догляді садівникам потрібно бути готовими до того, що для збору врожаю недостатньо лише знати, як садити брокколі.
Багато що залежить від оточуючих температур. Якщо вони будуть високими протягом усього літа, то капуста почне цвісти, не даючи зав'язей, і виправити дану ситуацію навряд чи вийде.