Корисні поради
на всі випадки життя
» » Коли садити півонії

Коли садити півонії

Додано: 01.09.14
Рубрика: Сад і город
Коли садити півонії

Серед садових квітів особливою пишнотою відрізняються півонії, які ефектні не тільки своїми бутонами, але і красивою зеленню.
Але для того щоб вони радували своїм цвітінням, необхідний правильний догляд, який починається з грамотною посадки.
Тим, хто тільки збирається розмістити їх на своїй ділянці, саме час дізнатися, як садити півонії, тим більше що процес цей трудомісткий і має певні особливості.

Коли приступати до посадки півоній


Пересаджують півонії в серпні, робиться це тому, що влітку вони активно формують нирки цвітіння і якщо втрутитися і порушити їх кореневу систему, то подальші зусилля рослин підуть на акліматизацію на новому місці, а не на створення таких необхідних запасів поживних речовин.

На що слід звернути увагу


Якщо ви вирішили садити півонії, можна придбати вже готовий кущ або ж розсадити свій, вже наявний і потребує пересадки і розподілі.
При цьому важливо знати, що черенкованию не піддають молоді рослини, яким виповнилося 2-3 роки.
Для того щоб успішно прижився і той кущ, від якого відділяють посадковий матеріал, і сам маленький кущик, на головному рослині має бути не менше 10 нирок.

Як садити півонії: підготовка посадкового місця


Ями під півонії копають досить глибокі, а якщо передбачається природна усадка грунту, то ще і додають на дно дренаж.
Особливість посадки полягає в тому, що при всій глибині ями в межах півметра сам кущ надмірно не поглиблюють.
Подібні умови потрібні для повноцінного розвитку кореневої системи і подальшого успішного цвітіння.
Не менш важливо правильно підібрати місце: півонії не терплять тіні, тому їх краще не висаджувати безпосередньо біля стін будинку або поруч з іншими укриттями. Чим далі грунтові води, тим активніше розвиваються кущі, так як надмірної вологості вони також не люблять.
Якщо ж посадити рослини на добре освітленій ділянці, то вони будуть радувати своїм цвітінням не одне десятиліття.

Процес посадки


Перед тим, як садити півонії, на дно ями необхідно додати добрива, які можуть бути як фосфатними, так і органічними, але органіку слід попередньо добре перемішати із землею, так як якщо висадити кущ безпосередньо в перегній, то корені можуть згоріти.
Тому шар добрив також присипається землею, в центрі ями з неї створюється невеликий горбок і вже в нього поглиблюються коріння.
При цьому необхідно, щоб нирки перебували не більше ніж на 3-5 см від поверхні. Надмірне поглиблення загрожує відсутністю цвітіння. Так що на практиці нічого складного в тому, як садити півонії, немає, просто робити це необхідно не на бігу.