Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зберігати в'ялену рибу

Як зберігати в'ялену рибу

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як зберігати в'ялену рибу

В'ялена риба - це унікальний за своїми смаковими властивостями продукт, який важко порівняти з рибою, приготованої за будь-якого іншого рецепту.
Не дарма її люблять навіть ті, хто аж ніяк не є прихильниками напою, до якого її позиціонують як закуски.
Але весь свій смак рибка розкриває лише тим, хто знає як правильно зберігати в'ялену рибу, а при всій простоті процесу (адже вона не псується), це не так вже й просто.

Як зберігати в'ялену рибу поза холодильника


Цей спосіб дійшов з тих часів, коли про холодильних камерах не чули в принципі, а в'ялена риба заготавливалась в такій кількості і була одним з небагатьох способів урізноманітнити раціон взимку, що питання її зберігання був більш ніж принциповий.
Особливих секретів тут немає. Риба не любить прямих сонячних променів і надмірної вологості. Втім, до сухості повітря вона відноситься також своєрідно, втрачаючи соки і стаючи більш сухий і солоною.
На якості її подібна трансформація ніяк не позначається, просто надмірно підсушеної вона подобається не всім. Щоб цього не сталося, потрібно підібрати темне місце і помістити туди рибу, загорнуту або пергамент, або в тканину, інакше вона може задихнутися.

Як зберігати в'ялену рибу в холодильнику


У холодильнику рибу рекомендують більше герметично упакувати, для чого підійдуть пакети з кліпсами. Це дозволить запобігти передчасну усушку.
За аналогічним принципом зберігають рибу в морозилці, в ній досить просто загорнути її в папір. Правда повторному заморожуванню така рибка не підлягає. Вона не зіпсується, але смак не змінить в кращу сторону.

Екзотичні спобличчя зберігання


Є досить оригінальні методи зберігання в'яленої риби, які гарантують збереження всіх її смакових якостей протягом не менше кварталу.
Всі вони пов'язані із створенням вакууму або його подібності, для чого рибу поміщають в скляну банку, яку накривають поліетиленовою кришкою.
В першому випадку рекомендується налити на дно 50 г горілки, яка не дасть мікроорганізмів розмножуватися навіть у теплі і дозволить зберегти рибу вологою, а у другому поставити на дно банки свічку і запалити її, а потім закрити банку кришкою.
Весь кисень піде на горіння, а риба буде зберігатися в безповітряному просторі. Природно, що при виборі останнього способу висота свічки повинна бути такою, щоб не пропалити саму кришку, тобто між ними має бути достатня відстань.