Корисні поради
на всі випадки життя

Піст перед Пасхою

Додано: 01.09.14
Піст перед Пасхою

Незважаючи на те, що свято воскресіння Христового відзначають поголовне більшість людей, піст перед Великоднем дотримуються далеко не всі і причин цьому безліч.
Одні не знають, коли він починається, іншим невідома сама суть даного процесу або ж правила посту, тоді як насправді все дуже просто.

Чому піст перед Великоднем найсуворіший


Цей піст називається Великим і якщо в інші пости в році допускається цілий ряд послаблень, то перед Великоднем обмеження в харчуванні більш ніж жорсткі, але при цьому важливо розуміти духовну складову посту і не сприймати його як дієту.
Триває піст перед Великоднем сім тижнів, починаючись після Масниці.
Найсуворіші тижні його перша і остання, але суть посту полягає не стільки в тілесному, скільки духовне очищення.

Яке значення посту перед Великоднем


Це данина шани Спасителя, який прийняв важкий хрест заради всього людства і воздерживавшемуся від їжі протягом семи тижнів.
Відмовляючись від мирських утіх і обжерливості, люди звільняють час на те, щоб задуматися про душі, покаятися в гріхах і підготуватися до світлого свята Великодня.

Що дозволено та заборонено


Раціон протягом усього посту по суті аналогічний. Під забороною знаходяться м'ясо, риба, яйця та інші продукти тваринного походження.
У перший і останній тижні не їдять навіть рослинне масло.
Овочі та фрукти допускаються будь-які, так само як і крупи або борошняні вироби.
Не дозволено алкоголь, молочні продукти, також мають тваринне походження, і стосується це їх не тільки в чистому вигляді, але і в якості складових будь-якої страви. Тобто посмажити на вершковому маслі картоплю також заборонено, як і з'їсти бутерброд з маслом і з сиром.
Сьогодні на прилавках магазинів можна побачити масу продуктів, адаптованих спеціально для тих, хто постить, серед яких присутні і випічка і навіть майонез.
Ось тільки наскільки буде правильним насолоджуватися смаками нехай навіть і пісної випічки, не відчуваючи обмежень, - вирішувати кожному постуючій самостійно.
Все-таки піст перед Великоднем - це не торг за присутність в меню тих або інших продуктів, а процес, присвячений очищенню.

Кому дозволені певні послаблення


Зазвичай вони обумовлюються зі священиком, але вважається, що з його благословення можуть дотримуватися посту не в настільки суворої формі або не тримати його зовсім вагітні і годуючі, мандрівники та подорожні, воїни, а також ті, кому це протипоказано за станом здоров'я.