Корисні поради
на всі випадки життя
» » Термічний опік 2 ступеня

Термічний опік 2 ступеня

Додано: 01.09.14
Термічний опік 2 ступеня
Термічний опік - це лідер серед побутових травм. Найшкідливіше, це коли шкіра стикається з гарячими предметами і виходить опік першого ступеня. Подібне ураження шкіри супроводжується легким почервонінням, невеликий набряком тканини, зникає через кілька днів.
Термічний опік 2 ступеня менш нешкідливий, він супроводжується не тільки почервонінням і набряком, але утворенням пухирів з плазмою крові всередині. При таких ураженнях шкіри необхідно вести себе досить акуратно.

Перша допомога


В першу чергу необхідно охолодити обпечену ділянку шкіри, так як при відсутності впливу джерела тепла, тканини шкіри залишаються нагрітими і продовжують руйнуватися. Якщо стався термічний опік 2 ступеня, то уражену ділянку треба потримати під холодною водою хвилин двадцять. Якщо пухирі великі і струмінь води може поранити, то краще всього набрати в миску воду і опустити туди тіло з ураженою ділянкою.
Важливо знати! Категорично заборонено прикладати лід до ураженої ділянки.
Після того, як рана охолола, на неї слід нанести аптечну мазь або спрей, а потім накласти стерильну пов'язку.

Поширені помилки


Якщо надати правильну першу допомогу, то опік другого ступеня проходить через тиждень. Але якщо використовувати сумнівні рецепти, то можна нашкодити.
Не можна обпечене місце змащувати кефіром, маслом, сметаною, соком алое, спиртом, саморобними мазями. Не можна рану обробляти зеленкою, марганцівкою, йодом.

Чим небезпечний термічний опік 2 ступеня


Обпечену ділянку шкіри - це своєрідна воронка для інфекцій. Не можна руками чіпати рану, розкривати міхури. Якщо опік стався на природі, і в ранку потрапила земля або інші сторонні предмети, то необхідно звернутися в лікарню для очищення рани та вжиття заходів для профілактики правця.
Після отримання опіку і здуття водянистих пухирів багато людей починають панікувати не від болю, а від перспективи залишитися зі шрамом, тим більше, якщо опік на відкритій частині тіла або особі. Якщо термічний опік 2 ступеня обробив правильно, без використання сумнівних засобів, а тільки аптечними мазями і стерильною пов'язкою, то таке грамотне лікування знижує ризик утворення рубців практично до нуля. Головне стерильну пов'язку міняти щодня, а шкіру навколо рани обробляти зеленкою.