Корисні поради
на всі випадки життя
» » Перша допомога при хімічних отруєннях

Перша допомога при хімічних отруєннях

Додано: 01.09.14
Перша допомога при хімічних отруєннях
В житті людини можуть статися випадкові хімічні отруєння. Найбільший ризик мають співробітники хімічних виробництв по виготовленню токсичних речовин або при використанні отрутохімікатів і т.д. Ризику піддаються люди, що знаходяться вдома. У побуті кожен людина використовує велику кількість хімічних речовин. Перша допомога при хімічних отруєннях може допомогти людині швидко позбутися від токсичних речовин, здатних вразити роботу деяких органів.

Чим можна отримати хімічне отруєння вдома


Перераховувати, ніж можна отруїтися вдома, довго і болісно. Достатньо взяти в руки будь-який засіб для миття посуду, підлог, знищення тарганів і т.д. і почитати інструкцію, все стане ясно. Наприклад, дихлофос, що допомагає в боротьбі з міллю і тарганами, зараз випускається без запаху або з приємним запахом. Якщо ж почитати його складу, то можна зрозуміти, що він володіє токсичною дією на людину і домашніх тварин. Потрапляючи в дихальні шляхи, він вражає нервову систему, починається слиновиділення, дихання стає хриплим, з'являється занепокоєння, а потім збудження. При неприпустимою дозі хімікату може настати параліч і зупинитися дихання.

Своєчасна перша допомога при хімічних отруєннях


Якщо сталося отруєння через дихальні шляхи, то в першу чергу треба подрібнити активоване вугілля, розмішати його в воді, і випити кілька склянок, потім штучно викликати блювоту. Цю процедуру слід провести кілька разів, після чого прийняти проносне засіб. Якщо сталася зупинка дихання, треба зробити штучне дихання.
Якщо дитина розбила градусник і надихався парами ртуті, то ситуація досить складна. Ртуть - один з найсильніших отрут. В першу чергу треба викликати швидку допомогу, навіть якщо немає повної впевненості в отруєнні. Нехай буде надана перша допомога при хімічних отруєннях, ніж потім настане параліч або ураження життєво важливих органів.
Те ж саме слід зробити, якщо сталося отруєння пральними порошками, білизною та іншими миючими засобами.
Дуже важливо знати, що дітям перша допомога при хімічних отруєннях повинна надаватися тільки лікарями швидкої допомоги. В силу відсутності освіти і недосвідченість батьки цього зробити не зможуть.