Корисні поради
на всі випадки життя
» » Надання долікарської допомоги при опіках

Надання долікарської допомоги при опіках

Додано: 01.09.14
Надання долікарської допомоги при опіках
Опіки можна отримати при будь-яких умовах. На домашній кухні будь-яка господиня не раз обпікалася окропом, гарячою сковорідкою і розпеченим маслом. Опік можна отримати на природі, на дачі, на пікніку. Надання долікарської допомоги при опіках дозволить уникнути занесення інфекції в ранку.
Опік шкіри має кілька ступенів. Найчастіше доводиться стикатися з опіками першого та другого ступеня - це побутові опіки. Найбезпечніший і практично безболісний - це опік першого ступеня, що характеризується легким почервонінням, припухлістю і набряком.
Друга ступінь опіку вже не така нешкідлива. На місці ураження шкіри крім набряку і почервоніння з'являються пухирі, наповнені рідиною. Друга ступінь супроводжується болем і лікується довше, ніж перша ступінь.

Надання долікарської допомоги при опіках першого ступеня


Якщо по необережності або якимось іншим причин утворився опік з невеликою припухлістю і почервонінням (1 ступінь), то місце пошкодження слід охолодити. Не можна використовувати лід, охолодження слід проводити тільки під струменем холодної води або, помістивши це місце в ємність з холодною водою. Потім необхідно обробити рану маззю проти опіків. При невеликому ураженні шкіри гарячим предметом накладати пов'язку необов'язково.

Долікарська допомога при опіку другого ступеня


Надання долікарської допомоги при опіках другого ступеня починається з охолодження ураженої ділянки. Після зіткнення з гарячим предметом шкіра тіла продовжує отримувати опік, тому її необхідно опустити в холодну воду. Після цього на уражену ділянку слід нанести будь протиопіковий засіб. При наявності великих бульбашок, щоб уникнути проривания, це місце найкраще обробити спреєм. Потім шкіру навколо ранки бажано обробити зеленкою і накласти стерильну пов'язку.
При будь-яких несильних термічних ураженнях шкіри надання долікарської допомоги при опіках практично однакове.

Аптечне засіб проти опіків


У домашній аптечці обов'язково повинен бути присутнім препарат проти опіків. Щоб уникнути грубого фізичного контакту, краще всього використовувати спрей Пантенол». Він прекрасно лягає на хворе місце суцільний піною, захищаючи і обволікаючи місце опіку. Препарат має болезаспокійливу властивість. Якщо його використовувати кілька днів, то регенерація шкірних клітин відбудеться в прискореному темпі.