Корисні поради
на всі випадки життя
» » Опік 2 ступеня у дитини

Опік 2 ступеня у дитини

Додано: 01.09.14
Опік 2 ступеня у дитини
До нещастя, маленькі діти можуть отримати опіки на кухні або на відпочинку, на пікніку. В першу чергу це пов'язано з необережністю і нерозумінням ступеня небезпеки при контакті з гарячими предметами. Бували випадки, що непосидючі діти стикалися з мамою на кухні, яка з необережності приливала окріп на дитину. Так, буває і таке.

Як характеризується опік 2 ступеня у дитини


Друга ступінь опіку, як у дітей, так і у дорослих характеризується одними і тими ж ознаками. На місці опіку з'являються червоні плями, припухлість. Так як верхній шар епідермісу гине, то утворюються сильні бульбашки, наповнені рідиною.
Якщо за безглузду випадковість стався опік 2 ступеня у дитини, захопивши велику площу ділянки тіла, то не варто намагатися лікувати його самостійно, краще відразу ж викликати швидку допомогу, а до її приїзду місце опіку помістити під холодну воду.

Перша долікарська допомога при опіку другого ступеня


Якщо дитина пролив на себе окріп або доторкнувся до гарячого предмету, при цьому на місці опіку з'явився один або кілька бульбашок, то в першу чергу з нього треба зняти одяг і помістити під холодну воду.
На опік 2 ступеня у дитини необхідно нанести спрей Пантенол». Це препарат зніме біль і печіння і дитина заспокоїться. Потім треба накласти стерильну пов'язку.
Хорошим засобом вважається «Олазоль». До його складу входить обліпихова олія, бензокаїн, хлорамфенікол, борна кислота. Ці компоненти прискорять процес регенерації, знімуть біль і нададуть антибактеріальну властивість. Олазоль допомагає швидко заживиться рані.
На опік 2 ступеня у дитини найкраще накладати стерильну пов'язку «Воскопран». Ця пов'язка спеціально призначена для накладання на незагойні рани та опіки. Засіб сприяє прискоренню регенерації і загоєнню ран, має імуностимулюючий та протизапальний ефект.
Якщо дитина отримала опік, то не слід проводити на ньому експерименти. Не можна на опік наносити сметану, кефір, олію, обробляти рану зеленкою і спиртом. Подібна дія може посилити ситуацію, занести інфекцію або підсилити біль.
Самим безпечним вважається виклик швидкої допомоги. Лікарі оглянуть місце опіку, завдадуть спеціальний засіб та обробити рану. При необхідності дитини можуть госпіталізувати і вжити всі засоби для швидкого загоєння рани.