Корисні поради
на всі випадки життя
» » Невідкладна допомога при опіках

Невідкладна допомога при опіках

Додано: 01.09.14
Невідкладна допомога при опіках
В побуті, особливо на кухні, може статися що завгодно. Особливо опіків схильні до господині. Отримати опік на кухні можна будь-яким предметом або продуктом: гаряча вода в чайнику або розпечене масло в сковороді, деко з духовки або включену праску.

Що не можна робити при опіках


Невідкладна допомога при опіках повинна бути кваліфікованою і своєчасною. Ніякі масла, алое, спиртові компреси не можна накладати на пошкоджену шкіру. Думка, що при опіку необхідно обробити рану маслом або сметаною - помилкове.
Якщо вже і можна обробити зеленкою або йодом, то тільки ділянку шкіри навколо опіку, не зачіпаючи потривожений шкіру.

Ступінь побутового опіку


Найчастіше на кухні можна отримати опік першого і другого ступеня, так звані побутові термічні опіки.1 ступінь - ураження шкіри гарячим предметом з наступним почервонінням та невеликим набряком. Невідкладна допомога при опіках першого ступеня полягають в охолодженні ураженої ділянки.
2 ступінь - ураження шкіри гарячим предметом чи речовиною, з наступним почервонінням, набряком, освітою міхура, наповненого рідиною. Такий опік більш серйозний, так як гинуть клітини верхнього шару епідермісу шкіри, а значить, може потрапити інфекція.Стандартна невідкладна допомога при опіках


Якщо на шкірі з'явився опік, то необхідно прийняти стандартні заходи:Уражену ділянку шкіри необхідно охолодити холодною водою. Найчастіше це роблять струменем з-під крана. Якщо на шкірі з'явився великий міхур, то струмінь може його пошкодити, а робити цього не можна. В даному випадку краще скористатися ємністю з водою.
Опік треба обробити аптечним засобом. Найчастіше користуються засобом «Пантенол», це прекрасний спрей проти опіків, не дорогою за ціною і швидко справляється з поставленою метою при опіку шкіри тіла.
Невідкладна допомога при опіках другого ступеня полягає ще в захисті ураженої ділянки від впливу зовнішнього середовища. Для цього на оброблене місце необхідно накласти стерильну пов'язку.
Якщо в домашній аптечці є стерильна пов'язка «Воскопран», то це найкраще, що підійде при побутовому опіку. Даний засіб призначений для лікування різних ран і опіків, особливо, якщо вони не заживають тривалий час. Пов'язка прискорює процес регенерації і загоєння ран, знімає.