Корисні поради
на всі випадки життя
» » Отруєння кислотами і лугами

Отруєння кислотами і лугами

Додано: 01.09.14
Отруєння кислотами і лугами
Багато препаратів побутової хімії в своєму складі містять кислоти і луги. Навіть очищувачі для грилів і духовок так само небезпечні, як очищувачі для унітазів, мийок. Луги і кислоти використовуються в різних галузях промислового виробництва. Досить часто люди отримують отруєння оцтом, аміаком, фосфорної кислотою, гашеним вапном. Навіть при зіткненні з отруйними речовинами може наступити отруєння.
Важке отруєння кислотами і лугами настає, якщо особа помилково випив якесь засіб. Таких випадків схильні діти. Для організму і здоров'я небезпечно не тільки вдихання парів, але і попадання їх на шкіру і вже тим більше в очі.

Симптоми при отруєнні лугами і кислотами


При отруєнні небезпечними засобами, що складаються з кислот і лугів, може з'явитися:Біль у животі, сильні спазми, при натисканні на живіт болі різко посилюються.
Блювота.
Порушується дихання.
Спостерігається рідкісний або частий пульс.
Людина відчуває шок.Отруєння кислотами і лугами: лікування


Найголовніше, швидко нейтралізувати луги і кислоти, їх складові частини. У цьому може допомогти рясне пиття. При попаданні хімічної речовини на слизову, шкіру або в очі, ці частини тіла треба промити водою у великій кількості. Не можна використовувати молоко або лимонний сік. Якщо сталося отруєння кислотами і лугами, не можна викликати блювоту, так як їдкі речовини можуть вразити слизову стравоходу і рота.
При отруєнні хімічними речовинами слід викликати швидку допомогу. Лікар, оглянувши пацієнта, визначить, як нейтралізувати отруйні речовини. Може бути, буде потрібно відсмоктування вмісту з шлунка або введення протиотрути.
Після того, як ліквідується небезпека, і отруєння кислотами і лугами стане не таким небезпечним, призначається лікування, стимулює загоєння слизової оболонки і шкіри.
Насамперед, не можна піддаватися небезпеки, тримати вдома луги та кислоти. Якщо є така необхідність, то їх зміст має здійснюватися в спеціальній тарі. Не можна переливати їдкі речовини в пляшки від напоїв, так може статися плутанина. Зберігати небезпечні хімічні речовини слід у місцях, недоступних для дітей. Якщо такими речовинами необхідно виконувати деякі роботи, то приміщення повинно добре провітрюватися.