Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити при харчовому отруєнні

Що робити при харчовому отруєнні

Додано: 01.09.14
Що робити при харчовому отруєнні
При неправильному зберіганні продуктів харчування в них можуть розвиватися хвороботворні бактерії, які, потрапляючи в організм людини, викликають отруєння. Найнебезпечніше час року, коли буквально за кілька хвилин починаються псуватися продукти харчування - це літо. У спекотну погоду слід дотримуватися всіх правил зберігання продуктів, санітарно-гігієнічні норми при їх використанні. Небезпечними вважаються страви, приготовані з м'ясного фаршу. Ця середовище - рай для активного розмноження бактерій.

Що робити при харчовому отруєнні в першу чергу


Як тільки відчула нездужання після з'їденого продукту, не варто чекати, що все пройде само. Краще не допустити поширення інтоксикації з організму. Для цього в першу чергу треба промити шлунок звичайною водою або з додаванням марганцівки.
Перед застосуванням води з марганцівкою слід дочекатися, щоб всі кристали повністю розчинилися. Випити треба близько трьох літрів і викликати блювоту. Робити таку процедуру необхідно до того моменту, поки рідина, що виходить зі шлунка, не буде чистою, без домішок слизу і харчових залишків.
Це перша допомога, що робити при харчовому отруєнні. Якщо отруєння сильне і людина не в силах самостійно пересуватися, то слід викликати швидку допомогу, але до приїзду лікарів треба промити шлунок.
Одночасно можна зробити клізму зі слабким розчином марганцівки або відваром ромашки. Такий метод лікування прискорить полегшення і швидше виведе з організму продукти розпаду.
Після останньої процедури промивання шлунка, якщо призупинилися позиви блювання, слід прийняти активоване вугілля, згідно з необхідною дозуванні. Аптечний вугілля виведе з організму залишки токсинів і шкідливих речовин. В даний час продасться активоване вугілля з додаванням лікарських трав. Рекомендується в домашній аптечці мати такі кошти.
Якщо вдома є порошок Полісорб, то це, безсумнівно, полегшить завдання, що робити при харчовому отруєнні. Порошок розчиняється в невеликій кількості води і випивають. Полісорб - найпотужніший засіб, що допомагає зняти інтоксикацію і вивести токсини. Рекомендується при харчовому і алкогольному отруєнні.

Що робити після отруєння


Пацієнту рекомендовано постільний режим, рясне пиття і відсутність харчування - це важливі правила, що робити при харчовому отруєнні. Брати їжу можна тільки на другу добу після припинення блювання і проносу. Перша їжа повинна бути з кисломолочних продуктів і овочевих бульйонів.