Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лікування отруєння в домашніх умовах

Лікування отруєння в домашніх умовах

Додано: 01.09.14
Лікування отруєння в домашніх умовах
Отруїтися зіпсованими продуктами харчування не смно, особливо в жарку погоду. Влітку будь-яку страву з майонезом може зіпсуватися за лічені години. Те ж саме стосується і страв з м'ясного фаршу. У спекотну погоду рекомендується готувати їжу невеликими порціями і залишки зберігати тільки в холодильнику. Не варто захоплюватися виробами, які продаються у сумнівних кіосках, які надають послуги з швидкого харчування. По-перше, мало відомо, з яких продуктів вони готуються, а по-друге, як вони зберігаються.

Перша допомога при харчовому отруєнні


При харчовому отруєнні слід викликати швидку допомогу. До її приїзду слід промивати шлунок великою кількістю рідини. Це може бути проста вода, відвар ромашки або розчином марганцівки. Об'єм рідини повинен становити 3-4 літра. Після прийняття невеликої кількості за допомогою пальців слід викликати блювання.
Якщо лікарі не госпіталізують хворого, можна продовжити лікування отруєння в домашніх умовах і далі.
Промивати шлунок необхідно до того моменту, поки з блювотою не буде виходити світла рідина без слизу і залишків їжі. У цей момент настане невелике полегшення. Хворий повинен відпочити півгодини після виснажливої процедури промивання шлунка, а потім прийняти активоване вугілля.

Швидке лікування отруєння в домашніх умовах


Організм під час отруєння з проносом і блювотою втрачає багато рідини, тому, щоб не настало зневоднення, слід пити багато води. Добре допомагає при отруєнні порошок Регідрон. Якщо його немає під рукою, то можна приготувати сольовий розчин самостійно: у літрі води розчинити столову ложку солі. Сіль затримує воду в організмі і процес зневоднення відступає.
Лікування отруєння в домашніх умовах можна здійснювати за допомогою аптечного порошку Полісорб. Цей препарату допомагає при харчових і алкогольних інтоксикаціях. Згідно інструкції треба розвести порошок у воді і випити. Він абсолютно позбавлений смаку і не викликає відрази.
Як тільки відчула полегшення, можна вживати рисовий відвар, відвар кори дуба, ромашки. Навантажувати шлунок їжею не можна. Якщо є відчуття голоду, можна випити бульйон з нежирної курки, з'їсти трохи рисової або гречаної каші. Якщо після прийняття їжі блювання відновилася, то слід знову промити шлунок.