Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити при отруєнні їжею

Що робити при отруєнні їжею

Додано: 01.09.14
Що робити при отруєнні їжею
Згідно зі статистикою, в літній час року збільшуються випадки отруєння їжею. Послужити може неправильне зберігання їжі, термічна обробка продуктів харчування та багато іншого. Небезпечно купувати бутерброди і гамбургери в сумнівних кіосках не тільки влітку. Вони можуть бути приготовані з неякісних та зіпсованих продуктів, так і самі продавці не завжди дотримуються правил обличчястої гігієни. Загалом, отримати отруєння їжею дуже легко, а значить, слід зробити все, що робити при отруєнні їжею.

Ознаки харчового отруєння


Харчове отруєння супроводжується блювотою і проносом, ці симптоми стабільні. При сильному отруєнні може піднятися температура, виникнути сильний головний біль, озноб, судоми, гарячка і порушення координації і галюцинація. Всі ці симптоми говорять про сильної інтоксикації організму.

Що робити при отруєнні їжею: перша допомога


В першу чергу необхідно очистити шлунково-кишковий тракт від залишків продуктів харчування, що викликали отруєння. Зробити це можна шляхом промивання великою кількістю рідини. Для більшого ефекту краще використовувати розчин марганцівки, при цьому розмішати воду треба так, щоб всі кристали розчинилися, а колір був блідо-рожевим.
Ще одне важливе правило, що робити при отруєнні їжею - промивати кишечник слід до тих пір, поки рідина не буде виходити абсолютно чистою. При сильному отруєнні паралельно з промиванням необхідно зробити клізму. Дуже важливо очистити товсту кишку від шкідливих бактерій. Після таких процедур настане полегшення.
Як тільки призупинилися блювотні позиви, необхідно прийняти активоване вугілля. Якщо в домашній аптечці є сучасний препарат аптечного вугілля з додаванням ромашки, то це підсилить ефект.
Так як організм втратив багато рідини і збільшується ймовірність зневоднення, то дуже важливо відновити водний баланс споживанням рідини у великих обсягах.
Це основні правила, що робити при отруєнні їжею. Але якщо сильна інтоксикація і людина починає марити, з'явилися судоми, то слід негайно викликати швидку допомогу, а до приїзду надати першу допомогу шляхом промивання ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
На відновлення моторики кишечника і його нормальної діяльності буде потрібно не менше двох тижнів, а значить, в цей час необхідно дотримуватися сувору дієту.