Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки каменів у жовчному міхурі

Ознаки каменів у жовчному міхурі

Додано: 01.09.14
Ознаки каменів у жовчному міхурі
Жовчний міхур виконує роль ємності для скупчування жовчі. Жовч у свою чергу важливий елемент для повноцінної роботи чення, для нормального процесу травлення. Грушоподібний орган має зеленуватий колір і захищений тонкою стінкою.
Жовчний міхур починає скорочуватися після того, як людина вжив якусь їжу, в цей момент концентрована жовч надходить в загальний жовчний проток. Після вживання тваринних і рослинних жирів, курячого жовтка спостерігається інтенсивне і активне надходження жовчі. Після скорочень жовчного міхура настає затишшя і розслаблення, в цей час печінка заповнюється жовчю.
Ознаки каменів у жовчному міхурі - справа небезпечна, так як можуть виникнути різкі болі, статися закупорка жовчних шляхів і навіть розрив жовчного міхура.

Чому утворюються камені в жовчному міхурі


Якщо у пацієнта варто діагноз калькульозний холецистит і захворювання протікає в гострій або хронічній формі, то в жовчі ще не утворюються камені, а збирається сладж (осад). Цей осад має підвищений вміст муцину, в ньому і кристалізуються компоненти жовчі.
Якщо відбувається часте неповне спорожнення, то спочатку збирається осад, а потім він переходить в камені. Якщо людина часто голодує і спостерігається недостатня моторика жовчного міхура, то сладж збирається швидше.

Лікування та ознаки каменів у жовчному міхурі


Якщо сладж - це оборотна стадія патогенезу, то каміння вимагають відповідної терапії. Хоча, коли сладж прогресує, то камені утворюються швидко. Ось тоді і проявляються перші ознаки каменів у жовчному міхурі. В першу чергу це хворобливі кольки, напади, нестерпна тупа або різка біль, що віддає в праве підребер'я. В залежності від больового порогу, не всі люди здатні витерпіти подібні болі і втрачають свідомість.
Як тільки перші ознаки каменів у жовчному міхурі заявили про себе, потрібно прийти до лікаря для призначення комплексного лікування. Враховується все: маса тіла, ожиріння, вік, симптоми і ступінь розвитку захворювання. Призначаються препарати, медикаментозна терапія, ендоскопічна папілосфінктеротомія. Прописуються таблетки, у складі яких є жовчогінні кислоти. Пити їх доведеться не менше двох місяців. Під час лікування слід регулярно відвідувати лікаря і отримувати рекомендації.