Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки хвороби жовчного міхура

Ознаки хвороби жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Ознаки хвороби жовчного міхура
Жовчний міхур - це орган, який має грушовидну невеликий розмір, але дуже важливий для печінки. Після прийому їжа відбувається скорочення жовчного міхура, і в'язка масляниста жовч надходить у печінку, а потім в дванадцятипалу кишку. Завдяки жовчі відбувається засвоєння жирів. Ознаки хвороби жовчного міхура не сильно відрізняються і при будь-якому захворюванні практично завжди характерні. Зате вони можуть мати схожість з іншими захворюваннями, наприклад, при утворенні каменів з'являються тупі ниючі кольки в правому підребер'ї.

Ознаки наявності каменів у жовчному міхурі


Освіта в жовчному міхурі каменів завжди пов'язане з холестерином. Якщо відбувається концентрація жовчі і її зневоднення, то саме холестерин перший осідає. Камені знаходяться в нерухомому стані на дні порожнини жовчного міхура, але при їх переміщенні виникають серйозні болі і проблеми зі здоров'ям. В першу чергу відбувається закупорка жовчних протоків, потім перекривається шлях до тонкого кишечнику. В залежності від сили проштовхування каменю, його розміру залежить, якими будуть болю і наскільки сильні.
В залежності від больового порогу, при проходженні каменів у жовчному протоку, деякі пацієнти не витримують коліки і втрачають свідомості. Як тільки виявляються камені в жовчному, призначається лікування з застосуванням різних препаратів, спрямованих на їх розчинення. У складних ситуаціях призначається операція з видалення жовчного міхура.

Які ознаки хвороби жовчного міхура


При холециститі, незалежно від форми, періодично виникають ниючі болі, частіше всього після прийому їжі, через три години. Болі можуть бути різкими і віддають у праве підребер'я, вони виникають тоді, коли їжа була жирної, смаженої або досить ситної.
Нудота, запор, пронос, метеоризм, неприємна відрижка - ознаки хвороби жовчного міхура.
Якщо спостерігається дискінезія жовчовивідних шляхів, то порушується скорочення жовчного міхура, проявляються болю у вигляді коліків не тільки в самому органі, але і в підребер'ї, порушується випорожнення.
Ознаки хвороби жовчного міхура залежать від гіперкінетичною дисфункцією. Характерні: сильні болі, починаючи з області правого підребер'я і переміщаючись в праву лопатку, грудну клітку, в плече. З'являється блювота, нудота, головний біль, підвищена пітливість, посилене серцебиття.