Корисні поради
на всі випадки життя
» » Густа жовч в жовчному міхурі

Густа жовч в жовчному міхурі

Додано: 01.09.14
Густа жовч в жовчному міхурі
Внутрішній орган, розташований між частками печінки (правою і квадратної) називається жовчний міхур. Зовні він схожий на грушу. Ємність жовчного міхура досягає 65 кубічних сантиметрів. Незважаючи на свою назву, жовч утворюється не в міхурі, а в печінці, потім вона звідти поступає в резервуар, пересуваючись по жовчних протоках.
Жовч - це субстанція зеленуватого відтінку. Даний продукт дуже важлива для переробки речовин у кишечнику та для виведення з організму кінцевих продуктів обміну (гемоглобіну, холестерину та інших подібних речовин).

Чому утворюється густа жовч в жовчному міхурі


Жовч загусає внаслідок застою холестерину. При такому положенні солі жовчних кислот утворюють осад - найголовнішу причину жовчнокам'яної хвороби.
Проблеми з жовчним міхуром можуть виникнути при неправильному харчуванні, у людей, які часто відчувають гнів, дратівливість, страх. Механізм, завдяки якому утворюється густа жовч в жовчному міхурі, простий: емоціонуючи, виникають спазми, блокуючі жовчні протоки і порушуючи обмін речовин. Пасивний спосіб життя і зайву вагу так само впливають на нормальний відтік жовчі і крові через печінку.

Симптоми


Зрозуміти, що утворилася густа жовч в жовчному міхурі можна по нічних страхів, набряк шиї, нудоті, частих захворюваннях горла, з'являється блювота з жовчю і гіркота в роті. Особа змінює колір, набуваючи землистий відтінок, починають боліти праве підребер'я і правий бік. В області підошов відчувається жар, особливо ближче до обіду, після їжі з'являється біль під серцем.

Що робити


Будь-яке захворювання простіше запобігти, ніж потім його лікувати. Дуже важливо багато рухатися, не їсти жирну їжу і не зловживати олією, грибами, сметаною, гострими, пряними і смаженими стравами. Всі ці продукти стимулюють до того, що утворюється густа жовч в жовчному міхурі.
Їсти треба часто, дотримуватися режиму, порції повинні бути невеликими. Якщо раптом почав турбувати жовчний міхур, то краще відвідати лікаря для визначення застою жовчі. Цьому можуть посприяти утворилися камені, глисти, дискінезія проток, пухлини.
В залежності від результату обстеження призначаються препарати сульфату магнію, бісульфат та ін. Призначається певна дієта, пацієнта можуть направити на консультацію до психолога.