Корисні поради
на всі випадки життя
» » Наслідки після видалення жовчного міхура

Наслідки після видалення жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Наслідки після видалення жовчного міхура
У деяких хворих після операції, метою якої є видалення жовчного міхура, може виникнути ряд негативних наслідків, які неможливо уникнути. Даний комплекс симптомів, який розвивається після того, як був видалений жовчний міхур, називають постхолецистектомічний синдром.
Як правило, наслідки після видалення жовчного міхура супроводжуються скаргами хворого на болі в правому підребер'ї, відчуття гіркоти й сухості у роті.

Наслідки після видалення жовчного міхура


Існують такі причини, за якими можуть виникнути перераховані вище відчуття (гіркота в роті, болі в підребер'ї):Після операції, яка полягає у видаленні жовчного міхура, у хворого можуть розвинутись захворювання органів травного тракту, такі як грижа стравохідного отвору діафрагми, гастрит, виразка шлунка, коліт і так далі.
Внаслідок не повністю віддалених каменів під час операції можуть виникнути патології жовчовивідних шляхів.
Хвороби підшлункової залози і печінки, такі як хронічний гепатит і панкреатит.Також наслідки після видалення жовчного міхура носить назву дисфункція сфінктера Одді. Цей сфінктер представлений у вигляді м'язового клапана, який розташувався в товщі стінки дванадцятипалої кишки та здійснює контроль за надходженням жовчі у травний тракт.

Правильне харчування, яке слід дотримуватися після того, як видалили жовчний міхур


Люди, які перенесли видалення жовчного міхура і страждають хворобами кишечника і шлунка, печінки, потребують правильному харчуванні. Якщо не виконувати приписи лікаря, наслідки після видалення жовчного міхура можуть мати вкрай негативний характер. Як правило, довше хворий одужує, з'являються додаткові проблеми і дискомфортні відчуття.
Приймати їжу слід теплою, так як якщо вживати їжу холодну, то може статися спазм шлунка, який передається і на жовчовивідні шляхи. Також потрібно їсти невеликими порціями і не переїдати. Необхідно повністю відмовитися від вживання гострої, пряної, жирної їжі, алкоголю і наваристих бульйонів.
Така дієта спрямована на усунення запальних процесів і поліпшення функцій кишечника і шлунка. Бажано протягом перших пару місяців вживати страви, приготовлені лише на пару і калорійність яких дорівнює не більше 2300 ккал. Можна приймати овочеві супи і пюре, знежирену молочну продукцію, а також обмежити у вживанні солі.