Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дієта при хворобі жовчного міхура

Дієта при хворобі жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Дієта при хворобі жовчного міхура
Сучасній людині досить важко дотримуватися певні правила повноцінного харчування і режиму. День у день жовчний міхур відчуває певні навантаження, в результаті чого відбувається застій жовчі, посилюються запальні процеси, накопичуються каміння та розвиваються патологічні захворювання жовчного міхура.
Як тільки відбувається скупчення жовчі, стінки органу стоншуються і збільшується ймовірність розриву, що призводить до неминучої операції по видаленню жовчного міхура. Дієта при хворобі жовчного міхура розроблена для того, щоб уникнути всіляких ускладнень.

Наскільки важлива дієта


Пацієнту з запаленим жовчним міхуром необхідно постійно стежити за харчуванням. Це дозволить уникнути холецистектомії (хірургічної операції з видалення жовчного міхура).
Після видалення жовчного міхура жовч не має можливості нормально накопичуватися, так як для цього немає спеціального резервуара. Після кожного прийому їжі необхідно спорожнятися. Дієта при хворобі жовчного міхура дотримується все життя.
Всі страви і продукти харчування не повинні містити тугоплавкі жири, а ось рослинні і молочні жири повинні бути присутнім, так як вони полегшують відходження накопиченої жовчі. Приймати їжу слід частіше, приблизно шість разів на день, при цьому порції повинні бути маленькими. Їжу краще перетирати.

Визначальна дієта при хворобі жовчного міхура


При хворий підшлункової харчування повинно бути повноцінним, переважно з бульйонів на овочах або нежирних сортів м'яса. Перш ніж готувати м'ясо, шкіру і прожилки необхідно виймати, а воду міняти два рази. Добре підходять супи з крупою.
З м'яса краще готувати парові котлети або тефтелі. Вся їжа повинна бути пропареної або запеченої в духовці. Дієтологи рекомендують пацієнтам, яким запропонована дієта при хвороби жовчного міхура, набувати пароварки або сучасні мультиварки.
У раціоні харчування в обов'язковому порядку повинні бути кисломолочні продукти, сир, нежирний сир. Раз в день можна робити паровий омлет, раз в два дня з'їдати яйце, зварене некруто. Дуже важливі каші, овочі та фрукти, але тільки відварні. Найкорисніші продукти при хворому жовчному міхурі - кавуни і дині, а так само гарбуз. Ні про які смажених види страв, солоних, приправлених і копчених не може бути й мови.