Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лапароскопічне видалення жовчного міхура

Лапароскопічне видалення жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Лапароскопічне видалення жовчного міхура
Холецистектомія - це складна операція, в ході якої видаляється жовчний міхур. Існує два види операції: відкрита операція (старий метод) і лапароскопічне видалення жовчного міхура (сучасний метод).

Класична операція


Відкрита холецистектомія проводиться як планова операція, шляхом розтину черевної порожнини, огляду нутрощів і видалення жовчного міхура. При необхідності може проводитися дренування, а потім зашивання. Встановлення дренажів потрібно в тому випадку, якщо є необхідність відтоку крові, ранового ексудату, біологічних рідин та інше.
Після операції, через кілька днів після того, як відсутня будь-яка небезпека, видаляються трубки.

Лапароскопічне видалення жовчного міхура - сучасний метод операції


Більш складне і сучасне втручання - це лапароскопія. Застосовується в 80% випадків по видаленню жовчного міхура і залежить від досвіду хірурга, характеру запалення і оснащення операційної.
Лапароскопічне видалення жовчного міхура проводиться за допомогою лапароскопа - спеціального ендоскопа, призначеного для маніпуляції органів черевної порожнини. Лапароскоп - це невелика трубка, оснащена системою лінз і приєднана до відеокамери і оптичному кабелю, оснащеного джерелом світла (ксенонова або галогенова лампа).
Відкрита холецистектомія проводиться невеликим розрізом, лапароскопічне видалення жовчного міхура проводиться за допомогою троакара трьома дірками.
Переваги лапароскопічних операцій:Мінімальна травматичність і швидке післяопераційне відновлення.
Пацієнт перебуває в стаціонарі не більше трьох діб.
Не застосовуються сильнодіючі знеболюючі препарати.
Післяопераційні рубці відсутні.
Мінімальна крововтрата.Лапароскопія використовується для лікування пахових гриж, видалення апендикса і жовчного міхура, гінекологічних вилучень і для діагностики.
Лапароскопічна операція протипоказана тим пацієнтам, у яких розвивається абсцес в районі жовчного міхура, вагітним жінкам на початку і в кінці вагітності, при наявності газів у черевній порожнині, легенево-серцевих захворюваннях, при неясною анатомічної ситуації.
Якщо при лапароскопічній холецистектомії виникають труднощі, то хірурги переходять на відкриту форму операції.