Корисні поради
на всі випадки життя
» » Перегин в шийці жовчного міхура

Перегин в шийці жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Перегин в шийці жовчного міхура
Перегин в шийці жовчного міхура зазвичай утворюється ще на рівні ембріона. Таке може статися, якщо цей орган розвинений не повністю. Потім, коли дитина переходить від молочної їжі до більш твердої, жовчний міхур витягується. До трьох-чотирьох років цей орган у дитини приймає сильно витягнуту форму. Такий вид перегину називають вродженим і лікування, в принципі, не потрібно.
Придбати таке захворювання людина може в результаті постійного переїдання після тривалого голодування. Наприклад, перебуваючи на роботі, цілий день хворий нічого не їсть, а потрапляючи додому, вживає велику кількість їжі.
Перегин в шийці жовчного міхура виступає найпоширенішим видом такої аномалії, який можна визначити за допомогою томографії або УЗД.

Перегин в шийці жовчного міхура - симптоми


До найбільш явних симптомів такого стану можна віднести:блювота або нудота;
тягучий біль під правим ребром;
червонуватий відтінок сечі;
калові маси знебарвлюються;
має місце здуття живота;
механічна жовтяниця (якщо процес тривалий);
втрата апетиту.Лікування


Консервативного методу лікування такої недуги, як перегин в шийці жовчного міхура, не існує. Операцію призначають по необхідності.
Хворому призначають певну дієту, яка включає збалансоване харчування, прийом їжі необхідно робити маленькими порціями. Перерва між вживанням їжі повинен бути дорівнює не менше чотирьох годин. Після кожного прийому їжі необхідно відпочити (але не лежачи) протягом півгодини.
Пацієнт повинен виключити зі свого раціону смажене і жирне, спеції, трави, що володіють жовчогінною дією, їжу викликає посилене газоутворення, шоколад, какао, кава і так далі.
Пацієнту рекомендується вживання в їжу сирих фруктів і овочів, кисломолочних продуктів, кефіру, сиру, каш, відварних або парових котлет, риби, курячого м'яса.
Позитивну дію при лікуванні надають різноманітні фізичні вправи. Проте всі вони повинні бути обов'язково погоджені з фахівцем. Зазвичай при такій аномалії призначають вправи, які зміцнюють діафрагму і передню черевну стінку. Дихальна гімнастика допомагає позбавити хворого від жовчного застою.
Перегин в шийці жовчного міхура при правильному дотриманні лікарських рекомендацій не завдає особливої шкоди здоров'ю людини. Однак, якщо така недуга запустити, можуть з'явитися серйозні наслідки.