Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лікування після видалення жовчного міхура

Лікування після видалення жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Лікування після видалення жовчного міхура
Жовчний міхур являє собою резервуар, в якому знаходиться жовч. Під впливом певних негативних факторів її відтік може бути порушено, а жовчні протоки засмічені. Надалі це загрожує запаленням і виникненням перитоніту. Тому, щоб цього не відбулося, рекомендується видалити жовчний міхур шляхом хірургічного втручання. Жовч буде надходити в шлунок не тільки під час їжі, а постійно. Ось чому лікування після видалення жовчного міхура має бути тільки під контролем лікаря-гастроентеролога.

Лікування після видалення жовчного міхура


У хворих лікування після видалення жовчного міхура відбувається не тільки за допомогою антибіотиків, народних засобів, але також має поєднуватися з певною дієтою. У перші три місяці організм поступово пристосовується до перетравлювання їжі «по-новому». Тому ви повинні дотримуватися щадну дієту, де продукти перетираються або перемелюються в блендері.
Через 2 місяці після операції (якщо не спостерігається ускладнень) лікар може дозволити здійснювати прогулянки по 20-30 хвилин. Це сприяє поліпшенню обміну речовин і нормалізації травлення. Пам'ятайте, що протягом 6-8 місяців заборонена важка фізична навантаження або підняття важких речей.
В основному, лікування після видалення жовчного міхура проходить із застосуванням спазмолітичних препаратів («Мезим», «Пензитал»). Приймати їх слід тільки за призначенням лікаря.

Дієта після видалення жовчного міхура


Отже, лікування після видалення жовчного міхура проходить з дотриманням дієти, де виключаються: жирне м'ясо, консерви, шоколад, гострі приправи, газовані напої та алкоголь.
Кожне приготоване блюдо рекомендується перетирати або подрібнювати на блендері. Так шлунку буде легше справлятися з переварюванням їжі. Прийоми їжі поділяємо на 4-5 порцій в день. М'ясо, рибу та овочі краще вживати у відвареному вигляді або приготованими на пару. Хліб замінюємо на цільнозерновий.
Обмежте в раціоні бобові, цукор і кава. У день необхідно випивати не менше 2-х літрів простої води. У меню вітаються кисломолочні продукти. Дуже корисно на ніч випивати 1 склянку кефіру. Це сприятливо впливає на травлення і обмін речовин.
Слід обмежити продукти, що містять холестерин, який сприяє утворенню каменів.
Пам'ятайте, що лікування та дотримання дієти допоможе швидко привести організм в норму.