Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарати для жовчного міхура

Препарати для жовчного міхура

Додано: 01.09.14
Препарати для жовчного міхура
Навіть якщо з особливою обережністю ставитися до антибіотиків і повністю їм не довіряти, вилікувати захворювання жовчного міхура без їх застосування практично неможливо. Для лікування холециститу протягом одного-двох тижнів призначаються антибіотики у великих дозах. Всі препарати для жовчного міхура діляться на групи за механізмом впливу на організм.
Пеніциліни діють на стінку мікроба, наприклад, Цефалексин, Цефазолін. Препарат Левоміцетин в самій клітці мікроба порушує білковий обмін. Таким же чином діють препарати Еритроміцин, Гентаміцин, Тетрациклін.

Вибір таблеток залежить від діагнозу


У кожного антибіотика певний спектр дії, і тільки лікар вирішує, які саме ліки призначати, виходячи з бактеріологічного аналізу. З причини того, що холецистит викликається ентерококами, кишковою паличкою, стрептококами, то призначаються препарати для жовчного міхура: Цефалексин, Ампіцилін, Тетрациклін, Цефазолін, Олеандоміцин, Гентаміцин, Левоміцетин, Еритроміцин, Лінкоміцин.
Наскільки буде дієвий антибіотик, залежить, по-перше, від того, через які органи він виділяється, по-друге - в яких накопичується. Наприклад, Ампіцилін накопичується в жовчі, і тому він ефективний при холециститі.

Препарати для жовчного міхура групи спазмолітиків


Крім терапії антибіотиками застосовуються спазмолітики: Атропін, Платифілін, Папаверин, Еуфілін. Алкалоїд атропін міститься в пасльонових рослинах, ним лікують виразку шлунка, дванадцятипалої кишки, жовчнокам'яну хворобу, холецистит, спазми кишечника та сечові шляхи. Платифілін по своїй дії менш активний, хоч і близький до атропіну, заспокоює нервову систему, знімає спазми.
Папаверин зменшує скорочення гладких м'язів і знижує їх тонус. Але-шпа аналогічна папаверину, але є більш ефективним препаратом, так як знімає спазми, статистичні запори, розширює судини і т.д.
Для розрідження жовчі і нормалізації її діяльності застосовуються препарати для жовчного міхура рослинного походження, наприклад, Гепабене. У його складі є рослина розторопша, рутка. Рутка сприяє виділенню жовчі і активізує діяльність жовчного міхура. Розторопша покращує роботу печінки. Гепабене чудово справляється при наявності піску в жовчі. Якщо в органі сталося загустіння жовчі, то призначаються Аллохол в комплексі з рослинними зборами.