Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як болить жовчний міхур

Як болить жовчний міхур

Додано: 01.09.14
Як болить жовчний міхур
Жовчний міхур - це орган, який має невеликий розмір і виглядає як мішечок, розташований праворуч. З печінки безперервно надходить у порожнину жовчного міхура масляниста жовч, там вона накопичується і концентрується. Після прийому їжі жовчний міхур передає жовч в дванадцятипалу кишку і відбувається процес засвоєння жирів. Від всіх ознак, як болить жовчний міхур, залежить захворювання самого органу. Наприклад, якщо є камені, то болі виявляються в правому підребер'ї.

Камені в жовчному міхурі


Якщо утворилися камені в жовчному міхурі, то це пов'язано з холестерином. При сильній концентрації і зневодненні жовчі саме холестерин першим починає осідати. Самі камені нешкідливі, поки лежать в нерухомому стані в порожнині міхура, але як тільки вони починають переміщатися, виникають серйозні проблеми. Відбувається закупорка жовчних проток і перекривається шлях до тонкого кишечнику. У цьому випадку, чому і як болить жовчний міхур, залежить від проштовхування каменю, з якою силою це відбувається і який розмір у нього. При виявленні каменів у жовчному міхурі призначаються всілякі засоби для їх розчинення, в іншому випадку буде потрібно операція.

Як болить жовчний міхур при різних захворюваннях


При холециститі будь-якої форми типові періодично проявляються або постійно ниючі болі. Як правило, больові синдроми проявляються після прийому їжі через три години. Якщо їжа була ситної, жирної і смаженої, то різкі болі, що віддають в праве підребер'я. Крім цього виникає нудота, відрижка, метеоризм, іноді запор або пронос.
При дискінезії жовчовивідних шляхів відбувається порушення скорочення жовчного міхура. Виникає біль у вигляді колік в області органу, порушується випорожнення.
Гіперкінетична дисфункція характеризується від того, як болить жовчний міхур. Можуть виникати сильні болі в правому підребер'ї, поступово переходять у грудну клітку, праву лопатку, плече. Больові синдроми супроводжуються блювотою, нудотою, головним болем, порушенням функції кишечника, пітливістю, серцебиттям.
Захворювання і вади розвитку бувають абсолютно безсимптомно, або супроводжуватися болями різної періодичності, інтенсивності і тривалості.
Холестероз проявляється ниючими і тупими відчуттями в правому підребер'ї, що посилюються при швидкому русі, нахилі вперед, носінні в правій руці тягарів.