Корисні поради
на всі випадки життя
» » Білі точки в горлі: що це таке?

Білі точки в горлі: що це таке?

Додано: 01.09.14
Білі точки в горлі: що це таке?
Освіта на гландах білих пробок турбує багатьох людей, хоча деякі люди навіть не здогадуються про наявність таких проявів у власній порожнини рота. Кожна людина цю проблему описує по-різному: білі грудочки, білі пробки або кульки, білі крапки в горлі або гнійнички і т.д.
У медицині таке явище називається тонзилітом. Розміри цих точок можуть змінюватися від одного міліметра і досягати декількох сантиметрів. За своєю структурою вони можуть бути м'якими або твердими, все залежить від того, яке відкладення солей кальцію в них сталося. Для того щоб дізнатися, наскільки це захворювання небезпечно чи ні, слід звернутися до фахівця вузького профілю для діагностики.

Чому утворюються білі крапки в горлі


В даний час не виявлені причини, за якими утворюються білі грудочки в гландах. Але було встановлено, що вони складаються із клітин, що відшарувалися з порожнини рота і поверхні мигдалин, з бактерій і залишків їжі. Так само невідомо, чому в одних людей ці білі крапки в горлі присутні, а в інших немає, чому у чоловіків вони зустрічаються частіше, ніж у жінок.
Проводячи клінічні спостереження, медики встановили, що подібне явище найчастіше зустрічається у людей, схильних до захворювання на ангіну або іншим простудним захворюванням, що супроводжуються запаленням горла і дихальних шляхів.
Білі пробки або точки на мигдалинах не небезпечні для здоров'я людини, не викликають ускладнень і тим більш серйозних наслідків. Але для багатьох людей утворення білих крапок, плям, грудочок на поверхні горла вкрай неприємний феномен і вони намагаються знайти різні рішення для їх усунення, аж до застосування народних методів лікування.

Запах у роті через білих точок


Лікарі стверджують, що білі крапки в горлі і на мигдалинах викликають неприємний запах з рота. Вони містять велику кількість бактерій, які в свою чергу виробляють сірководень, звідси з'являється вкрай неприємний і тухлий запах. Хоча такий симптом залежить не тільки від наявності незрозумілих білих плям в порожнині рота.
Багато люди, які недбало ставляться до власного здоров'я, при виявленні білих плям в горлі починають різними методами намагатися їх видалити: пальцями, зубною щіткою, ватною паличкою, ложкою і т.д. Такі процедури небезпечні, тому можна з легкістю поранити слизову оболонку горла. В даній ситуації без допомоги лікаря не обійтися.