Корисні поради
на всі випадки життя
» » Про що свідчать білі плями в горлі

Про що свідчать білі плями в горлі

Додано: 01.09.14
Про що свідчать білі плями в горлі
Білі плями в горлі можуть виступати ознаками таких захворювань, як молочниця або стрептококова ангіна. В залежності від захворювання, яким викликані такі плями, відомі конкретні методи лікування, які в обов'язковому порядку повинно бути призначено лише досвідченим лікарем.

Білі плями в горлі - молочниця


Таке захворювання є досить поширеним у дітей у віці до одного року. Однак у дорослих, імунітет яких є слабким, такі плями можуть з'явитися, що виступає ознакою кандидозу ротової порожнини.
Головною причиною виникнення такого захворювання є гриби Кандида. Розмножуючись, такі гриби формують на горлі плями білого кольору, які за зовнішнім виглядом нагадують сирні шматочки. На перших стадіях захворювання плями не приносять ніякого дискомфорту пацієнта. Утворюються вони зазвичай на слизовій оболонці щік. Якщо захворювання вчасно не почати лікувати, плями поширюються на м'яке піднебіння і мигдалини. Лікувати таке захворювання необхідно в комплексі. Плями протирають розчином соди, порожнину рота зрошують протигрибковими засобами, а в деяких випадках приймають всередину фунгіцидні препарати. У процесі лікування необхідно дотримуватися особливої гігієни: всі білизну потрібно прасувати, пустушки та іграшки дитини обробляти розчином соди і так далі.
У дорослих людей кандидоз ротової порожнини може також виступати ознакою багатьох серйозних захворювань, до яких можна віднести лейкоз, цукровий діабет, СНІД та багато інших.

Білі плями в горлі - стрептококова ангіна


Головними симптомами такого захворювання виступають болю під час ковтання, підвищена температура тіла, відчуття клубка в горлі, нездужання, слабкість і багато інших. Таке захворювання може бути викликано різними мікроорганізмами, серед яких найпоширенішим є стрептокок.
Стрептококова ангіна небезпечна тим, що може викликати ревматичну лихоманку. А ревматизму, як відомо, відноситься до соединительнотканним захворювань, які є причиною патологій суглобів і набутих серцевих вад.
Першою ознакою такого виду ангіни стають саме плями білого кольору, розташовані на мигдалинах. Лікування такого захворювання обов'язково повинно проводитися за допомогою пенициллинових антибактеріальних засобів. Після лікування проводять бициллинопрофилактики.
Як би там не було, якщо людина виявив білі плями в горлі, необхідно по можливості швидше звернутися до лікаря для виключення серйозних захворювань.