Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, якщо постійно дере в горлі

Що робити, якщо постійно дере в горлі

Додано: 01.09.14
Що робити, якщо постійно дере в горлі
Один з найбільш неприємних симптомів - першіння в горлі, особливо якщо це відбувається постійно. Першіння може супроводжуватися несподіваним гучним кашлем, і причин для цього більш ніж достатньо. Найпоширеніші - запальні або не запальні захворювання.

Від чого постійно дере в горлі і як від цього позбавитися


Інфекційна група
Будь-які зміни, що супроводжуються першіння в горлі, можуть з'явитися внаслідок запальних захворювань: фарингітах, назафарингитах, ГРВІ. В даному випадку слід вчасно діагностуватися та приступити до лікування інфекції, оскільки вона може опуститися нижче в бронхи, легені і трохею.
Неінфекційна група
Неінфекційна етіологія включає в себе такі захворювання як:Алергія. Прояви алергії найчастіше викликають першіння в горлі. Найголовніше обмежити контакт з алергенами (пилом, тваринами, пилком рослин) і приймати протиалергічні препарати за призначенням лікаря.
Невроз глотки. При ураженні іннервують центрів нервів головного мозку або глотки постійно дере вгорле. Крім цього відбуваються і інші симптоми, які сигналізують про порушення чутливості: оніміння, тиск, головний біль, поколювання в горлі присутнє відчуття грудки. Поряд з цим змінюється робота м'язової системи, виникають труднощі при ковтанні та поперхіваніе. Всі ці прояви виникають при сифілісі, розлад ЦНС, пухлинах мозку. Тут потрібно дуже серйозне лікування під наглядом досвідченого лікаря.
Постійно дере в горлі при захворюванні органів дихання, пов'язаних з професійною діяльністю. Співаки, вчителі, металурги, стропальники, шахтарі відносяться до групи ризику. В даному випадку потрібно проводити профілактику горла, пити настої і відвари, засоби, що пом'якшують горло і зв'язки.
Якщо організм піддається регулярному впливу пилу і високої температури, то голосовий апарат доводиться напружувати, отчого постійно вирішить в горлі.
Подразнення глотки може відбуватися через рефлюкс-езофагіту, тобто при закиданні шлункових кислот після прийому їжі в вищерозміщені відділи. Щоб уникнути такого слід приймати їжу не поспішаючи, добре розжовуючи її, не розмовляючи, не читаючи. Під час руху їсти категорично не можна, можна сильно поперхнутися і виникне сильне першіння в горлі.