Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ліки від глистів у людини

Ліки від глистів у людини

Додано: 01.09.14
Ліки від глистів у людини
Раніше ліки від глистів у людини мали в своїй основі рослинні екстракти, однак зараз стали виробляти синтетичні препарати, ефективність яких вище, а безпека більше. Всі такі препарати можна розділити на ліки широкого і вузького спектру.

Ліки від глистів у людини вузького спектру дії


До таких препаратів можна віднести:Ліки, які ефективні в боротьбі з круглими хробаками (нематод): Піперазин, Левамізол, Цитрат Діетілкарбамазін, Івермектин та багато інших.
Ліки, які ефективні в боротьбі з плоскими червами (цестод): Албендазол, Никлозамид.
Ліки, ефективні в боротьбі з трематодами (сосальщиками): Хлоксин, Перхлоретілен, Битионол.Ліки від глистів у людини широкого дії


До таких препаратів можна віднести Мебендазол і Празиквантел. Мебендазол має найбільшу ефективність у боротьбі з трихоцефалезом і энтеробиозом. Також його прописують у випадках аскаридозу, тениоза, стронгілоїдозі.
Такий препарат зупиняє поява у гельмінтів АТФ, здатний порушувати утилізацію глюкози і пригнічувати клітинний тубуліну. Однак застосування його заборонено дітям до двох років, вагітним, годуючим матерям, а також людям з виразковим колітом, хворобою Крона, підвищеної чутливості і печінкової недостатності.
При прийомі Мебендазола можуть з'явитися головний біль, анемія, кропив'янка, гематурія, випадання волосся, лейкопенія, блювання, болі в животі, нудота, діарея.
Позакишкові трематодози відмінно виліковуються за допомогою Празиквантелу. До його побічних дій можна віднести блювоту, нудоту, болі в області живота, головний біль, діарею з кров'яними прожилками, алергічні реакції, запаморочення, сонливість, лихоманку, підвищену пітливість.
Такий препарат не можна приймати вагітним, особливо на самому її початку. Препарат має властивість проникати в грудне молоко, тому після його прийому грудьми годувати малюка не варто протягом трьох діб. Також не можна використовувати Празиквантел для лікування дітей віком до чотирьох років.
Ліки від глистів у людини мають безліч протипоказань і різних побічних явищ, саме тому призначати прийом таких лікарських препаратів повинен кваліфікований фахівець, після ознайомлення з усіма отриманими аналізами. Самостійно приймати такі ліки не варто.