Корисні поради
на всі випадки життя
» » Зимові зігріваючі чаї

Зимові зігріваючі чаї

Додано: 01.09.14

Зимові зігріваючі чаї
Різновиди чаю


Більшість любителів чаю, мечась між зеленим і чорним, віддають перевагу зеленому. Але він не дуже поєднується з морозом і вогкістю, в силу того, що володіє охолоджуючим ефектом, а не зігріває. Не варто переживати, є сорти чаю, які ввібрали в себе все краще від чорних і зелених чаїв. Називаються такі чаї - сильноферментированние улуни.
Чай-улун
Улун - це особливий різновид китайського чаю, іноді їх називають бірюзовими або синьо-зеленими чаями. Родом вони з області Гуаньдун і півночі області Фуцзянь, такі напої, як не можна краще використовуються, як зігріваючий «паливо» взимку. Ці чаї мають насиченим терпким смаком і вишуканим яскравим ароматом. Ці сорти можуть примирити прихильників як чорного, так і зеленого чаю.
Чорний чай
Якісний чорний чай займає почесне місце серед зігріваючих напоїв. Його таємничий і насичений смак може занурити людини в затишне тепло. Хорошим зігріваючим ефектом володіють індійські чаї з регіону Ассама, а також високоякісний цейлонський чай. В Росію під марками Цейлону і Ассама в основному поставляються купажовані чаї, (суміш з різних плантацій). Він не становить усієї гами смаку, притаманною цельнолистовому некупажированному чаю.
Цінителі справжнього аромату можуть звернути свою увагу на китайські сорти, які широко представлені на нашому ринку.
Червоний китайський чай
Він ділиться на дві ключові групи, що відрізняються один від одного, як по аромату, так і за смаковими якостями. Найчастіше в магазинах представлений сорт Ісин Хюн Ча, на смак він схожий з якісним індійським ассамским напоєм. Якщо ви любитель більш тонкого смакового букета, варто звернути увагу на сорти типу Дянь Хюн. Чаїнки цих сортів рясно наділені чайним ворсом і відливають червонуватим відтінком. З не ароматизованих «зимових» видів, саме цей сорт має особливо яскравим запахом, який добре поєднується з власним смаком.
Ароматизований чай
Широке поширення отримали сорти з додаванням ароматизованих спецій. Кардамон, кориця, гвоздика, цедра цитрусових добре поєднується з класичним смаком, надає йому особливо яскравий аромат. Такий чай має досить сильний зігріваючий ефект.

Як вибрати чай?


Незважаючи на великий вибір в наших магазинах, є ризик придбати продукт не дуже хорошої якості.
Розсипний (ваговий) ароматизований чай може бути з побляклим ароматом або ввібрати в себе сторонні запахи. Краще купувати розфасований чай у жерстяних або картонних коробках, не забувайте звертати увагу на дату фасування. Минулий термін придатності не додасть якості.
Не купуйте напій, де в магазинах відчувається аромат популярних сумішей. Цей благородний напій добре вбирає в себе сторонні флюїди і швидко втрачає свій природний, натуральний, тонкий аромат.