Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дієта при лікуванні лямбліозу

Дієта при лікуванні лямбліозу

Додано: 01.09.14
Дієта при лікуванні лямбліозу
Дієта при лікуванні лямбліозу грає найважливішу роль, так як для успішного одужання необхідно обмежити надходження з їжею простих вуглеводів.
В процесі хвороби через запального процесу в кишечнику розвивається лактозна недостатність і непереносимість глютену (особливо до цього схильні діти). В результаті білок цільного молока і глютен (білок, що міститься в злаках) не перетравлюється, утворюючи в кишечнику живильне середовище для патогенної мікрофлори, яка лише погіршує стан хворого. Тому так важлива безлактозная і безглютенова дієта.

Дієта при лікуванні лямбліозу


З раціону необхідно виключити:незбиране молоко, яке замінюється у дітей соєвими, безлактозними або низколактозними молочними сумішами, гідролізатом коров'ячого молока;
продукти, багаті глютеном: хліб, макарони, всі каші, крім кукурудзяного, рисової та гречаної, ковбасу, паштет;
солодощі;
консерви;
їжу з великою кількістю ароматизаторів та смакових добавок.Дієта при лікуванні лямбліозу повинна ґрунтуватися на таких продуктах:рясне кисле пиття (морси з журавлини і брусниці, компот із сухофруктів, нежирний кефір);
відварне нежирне м'ясо;
овочі, що пройшли термообробку, заправлені рослинною олією;
печені яблука;
слизові каші і відвари (рисові).Дієта при лікуванні лямбліозу повинна дотримуватися строго, не допускаються навіть невеликі послаблення, так як це може звести нанівець докладені зусилля.

Як потрібно харчуватися, щоб розвантажити кишечник?


Більшість людей з дитинства звикли до різноманітної їжі за один прийом: рідка їжа перемішується з сухою, білкова з вуглеводної, в кінці все це заїдається солодким і запивається рідиною. В результаті кишечник виявляється перевантажений несумісними продуктами, для переробки яких потрібна велика кількість абсолютно різних ферментів.
Найчастіше травні залози з цим не справляються і неперетравлена маса засмічує кишечник, створюючи ідеальні умови для розмноження шкідливих мікроорганізмів.
Цього можна уникнути, якщо докорінно змінити звичну схему живлення: спочатку потрібно пити рідину (компот, воду, чай), потім їсти овочі (свіжі, тушковані або варені). Після цього слід основне блюдо: білкове або вуглеводне. Тобто, або картопля, або м'ясо. Як би апетитно не було звичне поєднання картопляного пюре з котлетами, макаронів з куркою або рису з м'ясом, ці продукти не поєднуються між собою і повинні вживатися окремо.