Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дієта при лямбліозі у дітей

Дієта при лямбліозі у дітей

Додано: 01.09.14
Дієта при лямбліозі у дітей
В організмі людини може знаходитися безліч різних паразитів. Найпоширенішими є лямблії, які паразитують у жовчних протоках і кишечнику. Лямбліоз хворіють однаковою мірою, як дорослі, так і діти. До зараження лямбліями найчастіше призводить недотримання обличчястої гігієни. Діти особливо повалені цього захворювання, так як багато з них мають звичку все пробувати на смак.

Симптоми лямбліозу у дітей


Лямбліоз у дітей зазвичай протікає безсимптомно, лише зрідка відбуваються загострення у вигляді підвищення температури, метеоризму, нудоти і так далі. Найчастіше лямбліоз виявляється під час профілактичного обстеження. Під час лікування захворювання повинна дотримуватися дієта при лямбліозі у дітей.

Лікування лямбліозу у дітей


При правильно поставленому діагнозі лямбліоз зазвичай успішно піддається лікуванню. Але обстеженням і призначенням препаратів для лікування повинен проводити тільки фахівець (лікар - гастроентеролог). Саме доктор зуміє адекватно оцінити перебіг хвороби, супутні захворювання і всі особливості дитячого організму. Лікування лямбліозу як у дорослих, так і у дітей проводять за однаковою схемою.
Підготовчим етапом лікування є нормалізація роботи жовчного міхура і дотримання спеціальної дієти. Потім лікування лямбліозу медикаментами, фитосредствами і гомеопатією. Після чого настає реабілітаційний період, який полягає у відновленні мікрофлори кишечника і в усуненні авітамінозу.

Дієта при лямбліозі у дітей


Для життєдіяльності лямблій необхідна глюкоза. Тому з харчування дітей необхідно виключити солодощі і цукор, що містять лактозу молочні продукти, в тому числі і незбиране молоко. Також глютенсодержащие продукти: каші і випічку, містять жито, пшеницю, ячмінь і овес. Основою успішного лікування даного захворювання є дієта при лямбліозі у дітей.
Звичайно, не можна позбавити зростаючий організм дитини всіх необхідних і корисних речовин. Тому всі заборонені продукти потрібно замінити. Наприклад, хліб, спечений із житнього або пшеничного борошна, можна замінити хлібом з кукурудзяного борошна. Ячну і вівсяну каші замінити гречаної і рисової. На період лікування молоко можна замінити соєвим. Також дієта при лямбліозі у дітей передбачає заміну солодощів більш корисними продуктами, наприклад, замість цукерки можна запропонувати дитині яблуко, грушу, банан і так далі.
Після лікування лямбліозу потрібно суворо дотримуватися правил обличчястої гігієни і дуже ретельно обробляти фрукти і овочі.