Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки дизентерії у дітей

Ознаки дизентерії у дітей

Додано: 01.09.14
Ознаки дизентерії у дітей
Хвороботворні мікроорганізми перебувають скрізь, вони є збудниками багатьох захворювань. Батьки повинні забезпечити повний захист дитини від захворювань будь-якого походження. Найголовніше дотримуватися елементарних правил обличчястої гігієни. Дизентерія викликається кишковими інфекціями.

Хвороба брудних рук


На немитих брудних руках присутні різні мікроорганізми, які здатні порушити будь-яке захворювання. Батьки повинні враховувати той фактор, що діти в молодшому віці все тягнуть до рота, а значить, важливо регулярно мити їм руки. Дітей в старшому віці необхідно привчати мити руки після туалету, прогулянки і т.д. Хвороби брудних рук це: гепатит А, дизентерія, сальмонельоз харчова токсикоінфекція.

Основні ознаки дизентерії у дітей


Захворювання поширюється за допомогою харчових продуктів, води, брудних рук, іграшок, води в річці і т.д. Величезне значення в поширенні дизентерії відіграють мухи.
Дизентерія, як більшість інфекційних захворювань, може носити прихований і інкубаційний період тривалістю від двох до шести тижнів. Ознаки дизентерії у дітей проявляються до кінця інкубаційного періоду і є нетиповими. Дитина скаржиться на погане самопочуття, є загальна слабкість і нездужання, пропадає апетит, з'являються болі в животі. Якщо дизентерія носить важку форму, то симптоми проявляються раптово.
Температура тіла піднімається до 39 градусів і здатна протриматися кілька днів. З'являється нудота і блювота, різко посилюються болі в животі, з'являються часті позиви в туалет. Основні ознаки дизентерії у дітей - частий стілець до 20 разів на добу, рідка консистенція стільця, із зеленню, слизом, іноді з прожилками крові.
Спочатку стілець рясний, потім зовні він стає схожим на слизові грудочки зеленуватого відтінку з кров'ю. При такому стільці дитина втрачає багато води, а значить, може виникнути зневоднення.
Це захворювання завжди має типові ознаки дизентерії у дітей:Висока температура. Якщо захворювання носить легкий ступінь, то температура досягає показника 375 градусів. У дитини присутня апетит, больових відчуттів при дефекації немає.
У важкій формі стілець збільшується до десяти, а часом і двадцяти разів в день. Це небезпечна форма захворювання не тільки для самої дитини, але і для всіх оточуючих його людей.