Корисні поради
на всі випадки життя
» » Симптоми дизентерії у дорослих

Симптоми дизентерії у дорослих

Додано: 01.09.14
Симптоми дизентерії у дорослих
Дизентерія - це інфекція, яка може бути гострої або хронічної форми і протікати з явищами інтоксикації, вражати товстий кишечник людини.
Збудники і симптоми дизентерії у дорослих нічим не відрізняються від дитячих симптомів і збудників. Різні види небезпечних кишкових паличок і є збудниками дизентерії, потрапляють вони в організм через немиті і заражені продукти, брудні руки і при контакті з хворим. Антисанітарні умови - рай для бактерій.

Збудники дизентерії


Інфекційне захворювання викликається паличками Флекснера і Зонне. Ці бактерії потрапляють в навколишнє середовище при випорожненні хворої людини, накопичуючись на продуктах і у воді. Там, де низька санітарна культура і не дотримуються правил обличчястої гігієни, частіше спалахують епідемії дизентерії.
Як тільки бактерії потрапляють в організм людини, частина з них гине, але інші збудники проникають в кишечник і викликають запальні та некротичні процеси.
Симптоми дизентерії у дорослих пов'язані з отруєнням отруйними токсинами, які стінки прямої і товстої кишки всмоктують в себе, потім вони потрапляють в кров, і починається загальна інтоксикація. Люди похилого віку, у яких імунна система вже недостатньо сильна, найбільш важко переносять таке захворювання.

Ознаки і симптоми дизентерії у дорослих


Інкубаційний період інфекційного захворювання дизентерії становить три доби. Хоча в окремих випадках симптоми і ознаки можуть проявитися протягом першого дня зараження. Це трапляється тоді, коли людина з'їла досить сильно заражений продукт, і такий прояв хвороби буде носити гострий і важкий характер.
Основні симптоми дизентерії у дорослих:Нудота, блювання.
Рідкий стілець зі слизом і прожилками крові.
Сильний головний біль.
Слабкість, стомлюваність.
Відсутність апетиту.
Висока температура.
Зневоднення.Дизентерія завжди починається гостро. Спочатку з'являється озноб, знижується апетит, з'являються болі в животі, ознаки токсикозу. Токсикоз може супроводжуватися судомами, від незначних, до важкого стану.
Дизентерія, що протікає у важкій формі, супроводжується неврологічними розладами і змішаною свідомістю. Діарея практично не припиняється. Кількість дефекації за добу може становити до 20 разів і викликати сильне зневоднення.