Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лікування сальмонельозу у дорослих

Лікування сальмонельозу у дорослих

Додано: 01.09.14
Лікування сальмонельозу у дорослих
Інфекційне захворювання сальмонельоз викликається бактеріями виду Salmonella і відрізняється різноманітними клінічними проявами. Небезпечний сальмонельоз тим, що може мати безсимптомний характер і важкі септичні форми. У будь-якому випадку, при несвоєчасному лікуванні бактерії починають вражати органи травлення і ускладнювати перебіг хвороби дегидратационним і токсичним шоком.

Режим і харчування при сальмонельозі


Лікування сальмонельозу у дорослих починається з дотримання постільного режиму. У разі среднетяжелой і важкої форми - палатний постільний режим. Для хворих на сальмонельоз розроблена спеціальна дієта №4. Виключені всі дратівливі шлунок продукти, в тому числі молочні продукти і тугоплавкі жири.

Етіотропне лікування сальмонельозу у дорослих


Середньотяжка та тяжка локалізована форма хвороби лікується такими препаратами як «Энтерикс», «Хлорхинальдол». Генералізована форма лікується «Ципрофлоксацином» і «Цефтриаксоном» (внутрішньовенно або внутрішньом'язово). Будь-яка форма декретированной категорії осіб та бактеріоносійство лікується «Бактеріофаг сальмонеллезним» і «Сангвірітрін».

Патогенетичне лікування сальмонельозу

Дезінтоксикаційна терапія. Лікується тільки зневоднення «Глюкозою» і «Реополіглюкіном».


Регідратаційна терапія. Призначається перорально «Глюкосолан», «Регідрон»,«Цитроглюкосолан».
Біопрепарати та еубіотики: «Бактисубтил», Лактобактерії ацидофільні», кефірні грибки, «Біфідумбактерин», «Хілак форте».
Сорбенти: «Поліфепан», «Активоване вугілля», «Неосмектин».
Ферментотерапія: «Панкреатин», «Мезим форте», «Ораза».
Антидіарейні препарати: «Індометацин», «Глюконат кальцію», «Порошок Кассирского».
Спазмолітики: «Дротаверин».Таким чином проводиться лікування сальмонельозу у дорослих. В якості додаткового лікування лікарем призначається промивання шлунка, але тільки в тому випадку, якщо стан хворого це дозволяє.

Непрацездатність хворого


Сальмонельоз лікується в стаціонарі. Лікування сальмонельозу у дорослих локалізованої форми триває 14 днів, а генералізованої - 30 днів. Виписка проводиться тільки після повного клінічного одужання, через два дні після закінчення лікування. Хворих виписують після здачі двох контрольних аналізів калу. Працівники харчової промисловості допускаються до роботи через три місяці після одужання.