Корисні поради
на всі випадки життя
» » Симптоми сальмонельозу у дітей

Симптоми сальмонельозу у дітей

Додано: 01.09.14
Симптоми сальмонельозу у дітей
Якщо сталося харчове інфікування, то інкубаційний період короткий - кілька годин. При малій дозі збудника або контактному інфікування інкубаційний період становить до шести днів.

Форми дитячого сальмонельозу


Симптоми сальмонельозу у дітей, їх ступінь вираженості і послідовності, тривалість захворювання, в першу чергу залежать від клінічної форми. Розрізняється дві форми захворювання:Бактеріоносійство.
Тіфоподобная, септична і шлунково-кишкова.Основні ознаки і симптоми сальмонельозу у дітей


Найпоширеніша форма захворювання шлунково-кишкова. Від того, який відділ ШЛУНКОВО-кишкового тракту уражається більшою мірою, характерними симптомами можуть стати: гастроентерит і гастрит. Таке спостерігається в дітей старшого віку. В даному випадку інкубаційний період досить короткий - одну добу і менше.
Сальмонельоз починається гостро і супроводжується високою температурою тіла, до 40 градусів, дитина втрачає сили і на очах слабшає. При обстеженні спостерігаються наступні симптоми сальмонельозу у дітей: роздутий живіт, сухуватий і обкладений язик. На третій день захворювання закінчується без поносу.
У всіх інших випадках захворювання так само виникає швидко і гостро, але спостерігаються різкі болі в животі, повторні блювання, слабкість, знижена температура тіла, похолодання кінцівок, знижений тиск. Симптоми гастриту змінюються діарейним синдромом. Стілець стає частим, рідким або кашеобразним, рясним, неперетравленим, з пінистої або водянистої домішкою. Зелень і слиз у калі - симптоми сальмонельозу у дітей.
Энтеритная форма сальмонельозу розвивається при контактному зараження і зустрічається у дітей молодшого віку. Виникають болі в животі, нудота, блювання нечаста, може бути одноразова. Стілець стає частим, маса має кашоподібний і рідкий вид, з різким і кислуватим запахом. Животик дитини роздутий від скупчення газів, чути бурчання. Температура тіла дитини високо не піднімається і дотримується субфебрильних значень. Сальмонельоз энтеритной форми супроводжується розвитком ексикозу і токсикозу. Захворювання триває довго, при цьому діарея не припиняється.
Колитная форма сальмонельозу зустрічається вкрай рідко, починається гостро, температура досить висока, починається інтоксикація і колитический синдром.