Корисні поради
на всі випадки життя
» » Профілактика та лікування грипу та ГРВІ

Профілактика та лікування грипу та ГРВІ

Додано: 01.09.14
Профілактика та лікування грипу та ГРВІ
Захворювання на грип та ГРВІ не тільки приносять дискомфорт, але можуть призвести до серйозних ускладнень. Найкраще рішення - старатися оберігати себе від цих захворювань. Але якщо все ж недуга наздогнала, слід серйозно і відповідально поставитися до лікування. Профілактика і лікування грипу та ГРВІ є дуже актуальними, тому що саме в зимовий період спалахують епідемії.

Що таке грип і ГРВІ


Незважаючи на те, що ці захворювання згадують разом, між ними все ж є суттєва різниця.
Для початку, ГРВІ - це абревіатура словосполучення «гостра респіраторна вірусна інфекція». Це найпоширеніша в усьому світі група захворювань.
Грип ж безпосередньо входить у цю групу. Таким чином, грип просто виділяють з усіх видів ГРВІ, акцентуючи на ньому увагу. Тому не смно, що часто можна зустріти фразу - профілактика та лікування грипу та ГРВІ.
Різниця полягає і в симптоматиці. При ГРВІ ураження організму вірусом відбувається непомітно, стан людини поступово погіршується. Не дарма говорять про грип, що він косить населення. Це захворювання і правда проявляється швидко, стан людини різко погіршується, хворому потрібно негайне лікування. Інші симптоми також різняться.

У чому полягають профілактика та лікування грипу та ГРВІ


При лікуванні в обох випадках використовуються жарознижуючі засоби, полівітаміни та препарати підвищують імунітет. Також лікарі при грипі та ГРВІ настійно радять рясне пиття.
У боротьбу з грипом зазвичай вступають противірусні засоби, а часто і антибіотики. Лікар прописує строгий постільний режим. Грип дуже підступний, вірус мутує з року в рік, а ускладнення стають все більш частим явищем.
ГРВІ характерна сильним нежитем і болем у горлі протягом усього періоду хвороби. Тому хворому додатково необхідні засоби від нежиті і болю в горлі, а також кашлю. До них можна додати і відхаркувальні засоби.
В якості профілактики рекомендується використовувати універсальні методи, які підходять і для грипу, і для ГРВІ. Потрібно включити в свій раціон цитрусові, а також продукти, що містять кальцій і цинк. Ноги потрібно тримати в теплі і сухості, частіше гуляти на свіжому повітрі. Прийшовши додому, рекомендується полоскати рот настоєм евкаліпта.
На жаль, профілактика і лікування грипу та ГРВІ стають складніше з кожним роком з-за того, що віруси видозмінюються, виробляють імунітет до наявних препаратів.