Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лікування молочниці під час вагітності

Лікування молочниці під час вагітності

Додано: 01.09.14
Лікування молочниці під час вагітності
Нерідко вагітну жінку молочниця вражає. Медичні показники говорять про те, що у кожної третьої жінки в період виношування малюка спостерігається молочниця або кандидоз.
Це грибкове захворювання характерно своєрідними виділеннями молочного кольору і сирнистого складу. Грибок може перебувати в жіночому організмі тривалий час, ніяк не проявляючись. Але з моменту появи зародка грибок починає діяти, швидко розмножуючись і турбуючи жінку сверблячкою, виділеннями, запахом і болями. Лікування молочниці під час вагітності вкрай необхідно.

Небезпека молочниці


Якщо під час вагітності проявився кандидоз, то варто побоюватися виникнення ускладнень. Грибок спокійно вражає практично всі органи майбутнього плоду. Але найголовніше, кандидоз вражає пуповину, всю слизову систему дитини і його шкірний покрив. Процес зараження може відбутися як під час пологів, так і під час вагітності. Якщо молочниця знаходиться в запущеній формі, то дитина може вмерти і таке трапляється не рідко.

Своєчасне лікування молочниці під час вагітності


Вагітна жінка відповідальна за майбутнього малюка і не має до себе ставитися недбало, а значить, ніякого самолікування під час молочниці. Тільки лікар може призначити лікування і вибирати доведеться між місцевими або системними препаратами, у важкому випадку проводити комплексну терапію.
Системні препарати призначені для прийому всередину і розповсюдження через кров. Вагітним жінкам вкрай рідко призначаються таблетки або капсули, оскільки вони володіють токсичністю і мають серйозні побічні ефекти.
Найчастіше лікування молочниці під час вагітності на ранніх термінах проводиться за допомогою препарату «Пімафуцин» він легко засвоюється, швидко всмоктується в кров, не токсичний, але менш ефективний, ніж препарати іншої групи.
Після «Пимафуцина» ймовірність появи кандидозу на більш пізніх термінах висока. Вже у другому триместрі можна застосовувати препарати « Клотримазол», «Міконазол», «Ізоконазол» і «Натаміцин» .
Якщо жінка постійно лікуватися від молочниці, а статевий партнер буде уникати цього, то позитивного результату не можна досягти. Лікування молочниці під час вагітності повинні проходити обоє одночасно, і на цей час виключена статева близькість.