Корисні поради
на всі випадки життя
» » Профілактика ОРЗ і грипу

Профілактика ОРЗ і грипу

Додано: 01.09.14
Профілактика ОРЗ і грипу
В холодну пору року багато людей схильні до простудних і вірусних захворювань. Ось чому так важлива профілактика ГРЗ і грипу в період епідемії. Існує декілька простих правил, як вберегти себе від захворювань в будь-який час.

Профілактика ОРЗ і грипу за допомогою лікарських препаратів


Сьогодні існує величезний асортимент профілактичних ліків від застуди, як для дорослих, так і для дітей. Але перш ніж приймати якесь засіб, необхідно обов'язково прочитати інструкцію.
Дітям профілактика ОРЗ і грипу призначається тільки педіатром. Перш за все, при прийомі враховується вік дитини і переносимість ліків.
Одними з найпопулярніших дитячих препаратів є:Деринат. Можна використовувати з народження. Зміцнює імунітет, підвищує опірність до простудних і вірусних захворювань. Практично не має побічних ефектів.
Анаферон дитячий. Застосовується для профілактики ГРЗ і грипу в якості профілактичного засобу. Має побічні ефекти. Перед застосуванням слід обов'язково прочитати інструкцію.Серед дорослих найпопулярнішими є:Гриппферон;
Ремантадин;
Арбідол;
Оциллококцинум.Тривалість прийому становить 10-14 днів. Зазвичай профілактика ОРЗ і грипу проводиться восени і навесні, коли погода постійно змінюється та зростає кількість хворих.

Профілактика ОРЗ і грипу народними засобами


У період захворювань одним з корисних методів є ароматерапія з використанням ефірних олій (евкаліптова, розмаринове, апельсинове). Вони володіють не тільки заспокоює, але й профілактичну дію в сезон застуд.
Також профілактика ОРЗ і грипу дає видимий результат при дотриманні простих правил:Здорове харчування;
Загартовування;
Прогулянки на свіжому повітрі;
Теплий одяг;
Рясне пиття (не менше 2-х літрів води в день);
Повноцінний сон;
Обмеження спілкування з хворим.Якщо ви все ж захворіли, то не варто відкладати візит до лікаря. Коли захворіла дитина, то краще всього викликати додому педіатра. Він призначить правильне лікування.
Намагайтеся підтримувати свій організм в тонусі круглий рік. Дуже корисно хоча б раз на тиждень відвідувати лазню або сауну.
У період епідемій майже всі поліклініки пропонують дорослим і дітям зробити безкоштовні щеплення проти ГРЗ і грипу.
Тільки профілактика і здоровий спосіб життя допоможе вам уберегтися від багатьох захворювань на довгий час!