Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можливо видалення катаракти в літньому віці

Чи можливо видалення катаракти в літньому віці

Додано: 02.09.14
Чи можливо видалення катаракти в літньому віці
Катаракта - це офтальмологічне захворювання, яке проявляється помутнінням кришталика ока. Зазвичай кришталик ока абсолютно прозорий, але з віком відбувається його помутніння, що приводить до погіршення зору.
Захворювання може розвинутися внаслідок порушення обміну речовин, генетичної схильності, запалення, токсичного впливу на очі, травми, короткозорості, глаукоми і так далі.
Це захворювання вимагає регулярного обстеження у офтальмолога і призначення відповідного лікування. Також можливе видалення катаракти в літньому віці, але лише на певному етапі зрілості.

Стадії зрілості катаракти

Початкова катаракта. Зазвичай проявляється помутнінням кришталика поза оптичної зони, по периферії.
Незріла катаракта. Проявляється поступовим просуванням помутніння в центральну оптичну зону очі. На цьому етапі зрілості відбувається зниження гостроти зору.
Зріла катаракта. Проявляється помутнінням по всій області кришталика, при цьому значно знижується гострота зору, аж до світлобоязні.
Перезріла катаракта. На цьому етапі захворювання прогресує, в подальшому це призводить до розпаду волокон кришталика, відбувається розрідження речовини і кришталик стає молочно-білого відтінку.Лікування і видалення катаракти в літньому віці


Думка лікарів з приводу проведення операції з видалення катаракти неоднозначно. Деякі фахівці схиляються до того, щоб не проводити видалення катаракти до досягнення фінальної стадії дозрівання, а до цього періоду користуватися спеціальними очними краплями.
Але деякі лікарі радять не чекати зрілості, а провести видалення катаракти в літньому віці як можна раніше. Тоді результат від процедури буде краще, а післяопераційний період та відновлення пройдуть спокійніше.
Не варто відкладати лікування катаракти, так як при запущеній стадії відбувається набухання кришталика, внаслідок чого порушується відтік внутрішньоочної рідини і з'являється ризик розвитку ускладнення. Якщо вчасно не провести видалення катаракти в літньому віці, то можна втратити зір безповоротно. Тим більше, що в сучасних офтальмологічних центрах розроблено безліч хірургічних процедур по видаленню катаракти самим безболісним і щадним способом.