Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вроджена катаракта у дітей

Вроджена катаракта у дітей

Додано: 02.09.14
Вроджена катаракта у дітей
Досі залишається невідомою причина появи вродженої катаракти. Іноді це спадкове захворювання передається в цілому поколінні, але трапляється, що вроджена катаракта у дітей буває у нормальних батьків.

Не можна втрачати час


Діти з народження всі бачать нечітко і розмито. Тільки до дворічного віку формується повноцінний зір, для цього очей повинен працювати. Якщо очної мутний кришталик, то сітківка знаходиться в повній темряві, в результаті чого клітини отримують належної навантаження. Як тільки виявлена така хвороба, не можна втрачати час, слід негайно починати лікування. Звертатися до лікаря слід, якщо:Спостерігається колір зіниці білястий, мутний, а не чорний.
Малюк постійно тре очі.
На повіках присутній припухлість.
Дитина досить часто закриває одне око, нахиляє голову вперед, трясе і постійно моргає.
У двох місячному віці дитина не зупиняє свій погляд на предметах і не дізнається батьків.
Очі безпричинно бігають по сторонам.Вроджена катаракта у дітей визначається не складно, достатньо батьків бути уважними до поведінки малюка протягом перших двох років його життя. Має сенс зробити операцію до двох років, бо потім може бути пізно. Навіть якщо білястий видалити кришталик, все одно білий світ буде надходити в мертву зону, яка нездатна сприймати зорову інформацію.

Вроджена катаракта у дітей - основна причина


Для дитячих оченят дуже небезпечні захворювання, які мама перенесла в період вагітності. Найстрашнішими вважаються: герпесні захворювання, цитомегаловірусна інфекція і токсоплазмоз.
Іноді основною причиною такого досить серйозного захворювання, як вроджена катаракта у дітей, є неправильна робота дитячих та материнських паращитовидних залоз. Сучасні ультразвукові апарати можуть виявити наявність вродженої катаракти ще перед народженням малюка, а отже, заздалегідь підібрати адекватне лікування.
Як правило, вроджена катаракта у малюків не прогресує, і при зростанні дитини кришталик не починає тьмяніти. Радує і те, що катаракта з хворого очка не здатна перейти на здоровий. Всі лікарі в один голос заявляють, що слід лікувати катаракту при перших ознаках цього захворювання. Краще видалити замутнений кришталик, ніж потім довгий час пристосовуватися жити з ним.