Корисні поради
на всі випадки життя
» » Який нормальний верхнє і нижнє артеріальний тиск

Який нормальний верхнє і нижнє артеріальний тиск

Додано: 02.09.14
Який нормальний верхнє і нижнє артеріальний тиск
Що багато знають про артеріальний тиск крім того, що вважається нормою 120 на 80 міліметрів ртутного стовпа? Хочеться розібратися докладніше, що ж означає верхнє і нижнє артеріальний тиск, які нормальні показники і що впливає на підвищення і зниження їх.

Артеріальний тиск


Систолічний, тобто верхнє тиск, вказує на те, з якою силою працює серцевий м'яз і виштовхує кров в артерії. У показниках тиску це перша цифра.
Діастолічний, тобто нижнє тиск, вказує на те, який тонус судин, тобто з якою силою м'язи судин опираються кров'яного тиску в них. М'язовий тонус судин в першу чергу залежить від реніну, що виробляється нирками, це друга цифра.
Таким чином, верхнє і нижнє артеріальний тиск - це показник діяльності нирок і серця одночасно. Якщо серцевий м'яз починає виштовхувати кров з великою силою, то, відповідно, підвищується верхнє тиск, якщо з меншою силою - то знижується. Якщо нирки виробляють багато реніну, то нижнє тиск підвищується, якщо мало - то знижується.

Нормальне верхнє і нижнє артеріальний тиск


Нормальним вважається, якщо різниця між верхнім і нижнім показником артеріального тиску становить від 30 до 50 міліметрів ртутного стовпа. Якщо ця цифра більше або менше, це сигнал про небезпеку, яка має назву пульсовий сигнал. Саме по собі це тиск ні про що не говорить і не має особливого значення. Найбільше має значення, яке верхнє або нижнє артеріальний тиск і яке самопочуття пацієнта при таких показниках.
Якщо підвищений систолічний тиск, серцевий м'яз посилено працює, а значить, може виникнути інфаркт міокарда і м'язи серця можуть швидко зноситися. Якщо діастолічний тиск підвищений, то це говорить про поганий еластичності судин і, швидше за все, розвивається атеросклероз.
Робочим або нормальним показником в кардіології вважається таке верхнє або нижнє артеріальний тиск, коли людина відчуває себе чудово. Це зовсім не повинен бути показник 120 на 80. Багато люди прекрасно себе почуваю і при тиску 140 на 90 і при тиску 90 на 60. Тільки лікар може встановити, яке нормальний тиск у того чи іншого пацієнта після обстеження та тривалого спостереження.