Корисні поради
на всі випадки життя
» » Артеріальний тиск 120 на 90: підвищений або нормальний?

Артеріальний тиск 120 на 90: підвищений або нормальний?

Додано: 02.09.14
Артеріальний тиск 120 на 90: підвищений або нормальний?
Як тільки у людини виникає перепад тиску, він починає замислюватися про придбання тонометра, про те, артеріальний тиск 120 на 90 нормальний або підвищений і т.д. На ці питання ствердно відповісти не зможе навіть лікар-кардіолог, так як норма у кожної людини інсмідуальна і відповідно присутні свої показники.
Самий вірний відповідь: нормальний тиск має такі показники ртутного стовпа, при яких людина відчуває себе добре і комфортно і це не залежить від статі або віку, а в першу чергу від способу життя, наявності хронічних захворювань, сфери діяльності, імунної системи та інсмідуальних показників.

Що може вплинути на артеріальний тиск


Емоційна людина, або піддається частим фізичним навантаженням має мінливий артеріальний тиск, часто підвищувалося. Такі люди можуть штучно підняти собі тиск при вигляді лікаря в білому халаті. Людям з нестійкою психікою важко встановити показники артеріального тиску.
На тиск може вплинути зміна клімату або різка зміна погоди, рясне й ситне харчування, біг та інші показники. Для різних людей може бути нормальним артеріальний тиск 120 на 90110 на 70100 на 60.
Сучасна медицина має дещо інші уявлення про нормальному тиску, і тому рекомендується всім свої пацієнтам не тільки знати свої показники, але і постійно стежити за ними. Якщо присутні деякі відхилення і при цьому самопочуття погіршується, то необхідно звернутися до лікаря, так як підвищується ризик інсульту, розвитку хвороби серця та інших патологій.

Артеріальний тиск 120 на 90 норма або відхилення


Як можна відповісти на це питання, якщо дитина при народженні має тиск 70 на 40 після 25 років, середнім нормальним показником вважає тиск в межах 110 на 70 а в пенсійному віці показники вже зовсім інші, наприклад, артеріальний тиск 120 на 90 або 140 на 90.
Якщо в молодості нижній показник піднімається до цифри 90 то, швидше за все, це відхилення. Вважається, що в молодому віці верхнє тиск має бути 100-110 а нижнє 70-80.
Але якщо такі показники будуть у людини після 55 років, то ці характеристики означають наявність хронічних і серйозних захворювань.