Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вплив атмосферного тиску на людину

Вплив атмосферного тиску на людину

Додано: 02.09.14
Вплив атмосферного тиску на людину
Люди давно вже вміють використовувати повітряну силу тиску. Це проявляється у багатьох областях: завдяки вітру переміщуються човни з вітрилами, обертаються крила вітряних млинів, доведено, що повітря має вагу.

Який вплив атмосферного тиску на людину


Не міг не зацікавити вчених і той питання, як впливає атмосферний тиск на самопочуття людини. Дослідники встановили, що у людини, яка проживає довгий час в одному місці, нормальний тиск, злегка підвищений атмосферний тиск не позначається на самопочутті людини. Медики з успіхом довели, що якщо атмосферний тиск високий, у людини скорочується частота пульсу, знижується кров'яний тиск, дихання стає частим і глибоким, шкірні покриви стають злегка онемевшими, утворюється сухість слизових оболонок очей, носа, ротової порожнини. Вплив атмосферного тиску на людину неминуче, але із цим можна чудово боротися.
Природно, для людини буде набагато краще, якщо атмосферний тиск буде змінюватися не різко, а поступово, тоді організм з легкістю перебудуватися на нові умови, без всяких наслідків.
Якщо атмосферний тиск низький, то у людини спостерігається прискорене дихання, частота серцевих скорочень збільшується, сила удару серця стає слабкою, підвищується кількість червоних кров'яних тілець, може наступити кисневе голодування.

Нормальний атмосферний вплив


Атмосферний тиск - тиск повітря на поверхні землі, на всі предмети, розташовані на ній. Доведено, що вплив атмосферного тиску на людину позначається на її самопочутті.
Нормальний атмосферний тиск становить 760 міліметрів ртутного стовпа при нульовій температурі. Вимірюючи атмосферний тиск, можна передбачити і зміна погоди, зміна атмосферного тиску.
Існує пряма залежність між зміною атмосферного тиску і змінами погоди. Тиск може змінюватися з висотою, а отже, і вплив атмосферного тиску на людину змінюється з висотою. Чим сильніше стиснутий газ, тим його тиск буде більше. Всі метеостанції розташовані на різних висотах і для створення однієї системи вимірювання атмосферного тиску прийнято надавати дані з урахуванням висоти над рівнем моря.