Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно міряти тиск

Як правильно міряти тиск

Додано: 02.09.14
Як правильно міряти тиск
Виміряти артеріальний тиск можна двома видами тонометрів: механічним і автоматичним. Для отримання достовірних цифр дуже важливо підготуватися до процедури вимірювання і навчитися користуватися тонометром.

Як підготуватися до процедури вимірювання артеріального тиску

Перш ніж виміряти тиск, треба зробити перерву між курінням, не менше години, не пити каву, алкогольні напої не нервувати. Це головні вимоги, як правильно міряти тиск.
Потім потрібно вибрати зручне місце, щоб поза в положенні сидячи була зручною, ноги стояли на підлозі рівному, а рука вільно лежала на столі.
Міряти тиск слід регулярно, особливо якщо спостерігаються погіршення самопочуття. Норму свого тиску треба знати, а для цього потрібно відвідати терапевта, який її і встановить з урахуванням всіх інсмідуальних особливостей.Як правильно міряти тиск механічним тонометром

Руку треба покласти на стіл на рівні серця і надягти манжет трохи вище ліктя на 2-25см. За допомогою липучки закріпити манжет на руці. Купуючи тонометр, треба звернути увагу на манжет, щоб він відповідав розміру руки. Потім треба закріпити коліщатко, яке знаходиться під стрілкою приладу, до упору.
Фонендоскоп треба встановити на пульсуючу точку, зазвичай вона знаходиться на лівій руці в згині ліктя. Далі треба накачати повітря грушею до позначки 200 відкрутити плавним чином коліщатко. Стрілка почне повільно рухатися. Як тільки буде чути перший звук, це і будуть показання систолічного тиску. Останній чутний звук означає діастолічний тиск.
Частота серцевих скорочень підраховується протягом 30 секунд, за секундною стрілкою, потім отриманий результат треба помножити на 2. Або підраховувати хвилину. Перші вимірювання артеріального тиску здадуться дуже складними, але навчившись, як правильно міряти тиск, подальші дії будуть проходити автоматично.Принцип роботи тонометра


Принцип роботи тонометра полягає в тому, що за допомогою тиску, створюваного манжетом, артерія притискається, при цьому кровообіг припиняється. Як тільки починає випускатися повітря, знижується тиск в манжеті відразу ж з'являється стукіт, який виникає з-за руху по судинах крові - систолічний тиск. Як тільки звук припиняється, артерія відновлює свій просвіт.