Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фізіологічний нежить у немовляти

Фізіологічний нежить у немовляти

Додано: 02.09.14
Фізіологічний нежить у немовляти
Багато молоді мами і тата стикаються з фізіологічним нежить у немовляти. Не розуміючи при цьому, яким чином їх дитина могла застудитися, якщо дотримані всі заходи безпеки. Панікувати молодим батькам не варто, досить згадати про те, що фізіологічний нежить у немовлят спостерігається до трьох місяців.

Чому виникає фізіологічний нежить


Як тільки народжується дитина, залози слизової носа ще неактивні. Пояснюється це тим, що в утробі матері не було необхідності зволожувати слизову носа, так як він перебував у рідкому середовищі. Зате після появи на світ малюк опиняється в інших умовах життя. Нерегульована система діяльності залоз, що відповідають за утворення слизу, починає виділяти її в надлишку. Такий режим зволоження називається «мокрим». Ось тоді то і з'являється в носі малюка світла слиз.
Організм людини влаштований раціонально. Як тільки для дитячого організму стане зрозуміло, що для нормального дихання зовсім не потрібно багато слизу, кількість виділень відразу зменшиться. Якщо не втручатися в це природний процес, то послідовність подій збережеться.

Фізіологічний нежить у немовляти і його симптоми


Фізіологічний нежить відрізняється від будь-якого іншого нежитю характерними ознаками:самопочуття малюка прекрасне - він добре спить, смокче груди і не спить;
ні кашлю, лихоманки та інших симптомів;
з носика виділяється світла слиз;
дихання носика вільний, також не спостерігається набряк носа.Кожна мама ще до народження малюка знає, як визначити нежить у немовляти. Фізіологічний нежить у немовляти, як правило, проявляється під час годування і надає на маленький організм серйозну навантаження, на його дихальну систему. В процесі їжі з носика чути хлюпання, сопенье і інші звуки.
Але іноді деякі батьки не розрізняють фізіологічний нежить у немовляти і потраплянню їжі в носові ходи. У деяких новонароджених, під час зригування їжі частина їжі потрапляє в носові ходи. Перебуваючи там, їжа продовжує перетравлюватися. В результаті в носоглотці можуть з'явитися хрюкающие звуки, маса створаживается і її присутність нагадує нежить і слизові виділення. Все це не надає небезпеку для малюка, і поступово з віком проходить. Батькам немає чого турбуватися.